Karar ilk haftasında ne kadar sattı?

Geçtiğimiz hafta gazetelerin tirajlarında nasıl bir dalgalanma oldu. Hangi gazeteler tirajlarını yükseltirken hangileri tiraj kaybı yaşadı? İşte haberimizin ayrıntıları…

Bu ayın başında iyi bir reklam kampanyası ile okurlarına merhaba diyen ve 7 Mart itibarıyla bayiilerdeki yerini alan  Karar gazetesinin ilk hafta satış rakamı 45.298 adet gerçekleşti, Çıkış haftasında ilk 8 gün okurlarına özellikle tarih konulu kitaplar veren Karar gazetesi 45-50 bin bandında yer aldı. Gazetenin bundan sonraki tiraj grafiğinin nasıl seyredeceği merak ediliyor.Bilindiği gibi Karar gazetesi 750 kuruştan satılıyor.

TİRAJ LİSTESİNDE NELER OLDU?

Tiraj yani satış rakamını en çok artıran gazeteler ise Habertürk ve Meydan gazeteleri oldu.

Yönetimine kayyum atanan Zaman’ın eski çalışanlarının yer aldığı yeni çıkan Yarına Bakış gazetesinin tirajı ise 209.524 adet olarak açıklandı.

Gazete tirajlarında Hürriyet ve Posta önde gidiyor. Hürriyet geçen hafta yaklaşık 350 bin tirajla başta gidiyor. Onu yine aynı grubun yayın organı olan Posta gazetesi takip ediyor. Posta’nın geçen haftaki satış ortalaması ise yaklaşık 319 bin…

EN SERT DÜŞÜŞ ZAMAN GAZETESİ’NDE

Tiraj listesinde en çok düşüş görülen gazeteler, 4 Mart’ta yönetimine kayyum atanan Zaman ve Today’s Zaman gazeteleri oldu.

Kuşkusuz tiraj listesinin en çarpıcı rakamları Zaman gazetesiyle ilgili. Gazeteye Kayyum atanmasında sonra Zaman’ın satış rakamlarında sert bir düşüş yaşandı. Gazetenin geçen haftaki satış rakamı 3.668 olarak açıklandı.

Yaysat’ın dağıtımını yaptığı gazetelerden abone satış rakamları belli olanlar ise şöyle:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]