Karaman’ın sapık öğretmeni hakim önünde

Karaman’da yaşanan ve tüm Türkiye’de infial uyandıran Karaman’daki sapık öğretmen Muharrem B’nin yargılamasına başlanıldı.

Karaman’daki Ensar Vakfı’nda 10 erkek öğrenciye ‘cinsel istismarda’ bulunduğu iddiasıyla tutuklanan sınıf öğretmeni Muharrem B.’nin 600 yıla yakın hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladığı haber veriliyor.

Sapık öğretmen dava nedeniyle kentte geniş güvenlik önlemlerinin alındığı,  Karaman Valiliğinin de dava süresince her türlü basın açıklaması, eylem ve gösterileri yasakladığı bildiriliyor.

SANIK DURUŞMAYA HAPİSHANEDEN KATILMASI BEKLENİYORDU

Dava, Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün saat 09.30’da başladı. Sanık Muharrem B. tutuklu bulunduğu Ereğli Cezaevi’nden güvenlik nedeniyle mahkeme salonuna getirilmedi. Sanık Muharrem B,  SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim) sistemiyle duruşmaya katılması bekleniyordu. Ama Sanık sürpriz bir biçimde duruşma salonuna getirildi.

Karaman Baro Başkanı Avukat Oktay Yılmaz, ”Çocukların ifadeleri alındı. Adli Tıp Raporları hazır. Akıl ve ruh sağlı yerinde raporu verilmiş. Duruşmanın bugün karara bağlanacağını tahmin ediyoruz” açıklamasını yaptı. Duruşmada Ensar Vakfı, KAİMDER, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile baroların çocuk hakları komisyonları, Çocuk Hakları Koruma Derneği, İnsan Hakları Derneği’nin davaya müdahil olma talepleri kabul edildiği haber veriliyor.

Mağdur çocuklardan 5’inin avukatlığını üstlenen avukat Oktay Yılmaz, ”5 mağdur çocuğun avukatlığını ben üstlendim. Diğer 5 çocuğun da Ensar Vakfı’nın avukatlarının savunacağını biliyorum.” diye konuştu.

SANIĞIN AKIL SAĞLIĞI YERİNDE

Baro Başkanı Yılmaz, ”Çocukların ifadeleri alındı. Adli Tıp Raporları hazır. Onun da Adli Tıp Raporu hazır. Akıl ve ruh sağlı yerinde raporu verilmiş. Duruşmanın bugün karara bağlanacağını tahmin ediyoruz” dedi.

Davanın görüldüğü salonun yaklaşık 50 kişilik oturma kapasitesinin bulunduğu öğrenildi. Sınırlı kapasiteli salonda, yoğun katılım nedeniyle yaklaşık 100 kişi bulunduğu bildiriliyor. Duruşma salonnuna ifadeleri daha önce alındığı için mağdur çocuklar ve aileleri gelmedi. Sadece avukatları duruşmaya katıldı.

SANIK: SUÇSUZUM

Duruşmada sanık Muharrem B.’nin tüm suçlamaları reddettiği öğrenildi. Eşcinsel olmadığını belirten sanık öğretmen, “Çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunmadım. Çocuklar kendi aralarındaki istismarı benim üzerime attı” diyerek suçu çocuklara attı.

Savunması sırasında Muharrem B.’nin kendisini  iyi bir eğitimci olduğunu söylediği ve TEOG başarıları bulunduğunu ifade ettiği haber veriliyor.Çocukları evladı gibi sevdiğini ileri süren Muharrem B. “Ben yapmadım, polisler çocukları yanlış yönlendirmiş” dedi. Emniyette baskı altında verdiği ileri sürdüğü ifadeleri kabul etmediğini söyleyen Muharrem B., “Polis bana ’Sen burada anlat, sen ceza almazsın’ dedi. Ben de anlattım” ifadelerinde bulundu.

SAPIK ÖĞRETMEN’E REKOR CEZA

Kararı açıklayan mahkeme başkanı, sanığa, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “hürriyeti tahdit”, “kasten yaralama” ve “müstehcen görüntüleri izletme” suçlarından toplam 508 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]