Yerli Dizi

Karadayı’ya bekelenen transfer sonunda gerçekleşti

Geçtiğimiz sezonun en flaş dizilerinden olan ve oldukça ses getiren Karadayı’ya yeni oyuncu transferi…

Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın kaleme aldığı, Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini yaptığı  ‘Karadayı’da yeni sezonda seyirciyi ekrana kilitlemenin hesabı yapılıyor.

Güneş’in haberine göre üçüncü sezonuna başlayacak olan atv’nin reyting rekortmeni dizisi ‘Karadayı’nın yeni kadın oyuncusu belli oldu.

funda-eryigit

Karadayı’nın yapım şirketi Ay Yapım, karanlık olayların arkasında yer alan kadın karakter için yaz başından beri güzel bir oyuncu arayışındaydı. Çok sayıda ünlü ve ünsüz isimle yapılan görüşmenin ardından Melisa Sözen ve Funda Eryiğit arasında seçim aşamasına gelinmişti.

Ay Yapım, sonunda güzel oyuncu Funda Eryiğit’le el sıkıştı. Funda Eryiğit, Uçurum, Canım Ailem, Eski Hikaye, İstanbul’un Altınları gibi dizilerde de oynamıştı.

Melisa Sözen’in ise aynı dönemde Mert Fırat’la bir aşk filminde rol alacağı öğrenildi.

Funda Eryiğit kimdir?:

Funda Eryiğit 1984 yılında  Hollanda’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi uluslararası ilişkiler bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun 2012-2013 sezonunda sahnelediği Sessizlik adlı oyundaki performansıyla 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödüllerinde müzikal/komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.Ayrıca 17. Afife Tiyatro Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday oldu.(Wikipedia)

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı