Kara Kutu Kanal D’ye pahalıya patladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK) “Kara Kutu” dizisindeki bazı sahnelerle ilgili Kanal D’ye 700 bin TL’yi bulan çifte ceza kestiği haber veriliyor.

Kanal D’de ekrana gelen Kara Kutu dizisi kanala pahalıya mal oldu…RTÜK dizide alkol reklamı yapıldığına hükmetti.

RTÜK uzmanlarının hazırladığı ilk raporda ürün yerleştirme yöntemiyle alkol reklamının yapıldığı belirtildi. Raporda özetle şöyle denildi:

“Dizide, alkolün ‘gündelik hayatın bir parçası’, ‘gündelik hayatın sıkıntılarını hafifletici ve başa çıkmayı kolaylaştırıcı’, olduğu şeklindeki mesajların da izleyicilere verilmeye çalışıldığı görülmektedir.”

Dizideki problem alkolle de sınırlı değil. RTÜK uzmanlarının hazırladığı ikinci raporda ise, astsubayların aşağılandığı tespiti yapıldı.

Raporda, dizideki “Cevahir” karakterinin eşi rolündeki kadının, “Şu astsubaylardan biri subaylığa geçiş yapmış, Tabi bu, normalde karısı astsubay eşlerinin katıldığı güne katılırmış, şimdi subay oldu ya kalkmış hemen subay eşlerinin gününe gelmiş, hiçbirimiz tanımıyoruz kadını. O da şimdi yeni subay oldu ya, nasıl davranacağını bilmiyor. Ay kendi aramızda güldük ettik, çaktırmadan tabii ne yapalım?” sözleriyle astsubaylık mesleği ve ailelerini küçük düşürücü, aşağılayıcı bir tutum sergilediği ifade edildi.

Orhan Kılıç, Deniz Uğur, Sümeyra Koç, Hazım Körmükçü, Kerem Alışık, Hakan Eratik gibi oyuncuların yer aldığı Kara Kutu dizisi reyting kurbanı oldu. Pana Film tarafından çekilen dizinin Kurtlar Vadisi’ne alternatif olacağı düşünülüyordu. Ama beklenen olmadı ve dizi düşük reyting oranları yüzünden 7. bölümde final yapmıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]