Kara Ekmek’in “yoz” hikayesini neden sevdik?

EKRAN DOKTORU/MEDYABEY

*****         *****

Bir kadın kalkıyor, evli erkeğe aşık oluyor. Kardeşi de aynı adamı seviyor. Kadın kardeşini ayırmak için on bin fırıldak atıyor. Çünkü o adamı kendi istiyor.

Neden bahsediyorum diye düşünüyor olabilirsiniz. Tabii ki bir Atv dizisi olan ‘Kara Ekmek’ten. Bu yapım iyi bir reytingle yoluna devam ediyor. Hatta geçtiğimiz günlerde TT oldu. Şimdi şu soru gündemde: O kadar kaliteli iş varken neden bizim aile yapımıza, kültürümüze ters düşen bir senaryo bu kadar tutuyor?

Gerçekten insan kendine sormadan edemiyor: Neden ahlaksızlık, yozlaşmışlık bu kadar prim yapıyorken iyi niyetli işler piyasada yer bulamıyor? Varın siz düşünün artık.

BAŞKA SES YOK MU MEMLEKETTE?
Yahu bıktık artık, koskoca ülkede yayınlanan her dizide aynı sesi duymaya! ‘Kurtlar Vadisi’ni izliyorsunuz, Polat Alemdar’ın sesi Umut Tabak. ‘Beyaz Yalan’ı izliyorsunuz Kutsi’nin sesi, yine aynı ses! Çizgi filme bakalım diyorsunuz aynı ses! Keremcem diyorsunuz yine değişen bir şey yok! Sevgili Umut’un sesine tabi ki de laf etmiyoruz ama mafya babası da aynı, romantik delikanlı da, çizgi kahraman da!..

Artık biraz değişiklik yapsak diyorum! Kafalar karışıyor! Bir de şu son dönemlerde fenomen haline gelen dublaj programları var. Sanatçılar dublaj yapıp sosyal medyada paylaşacaklarına kendi projelerinde seslerini geliştirip kullansalar da kimin sesi ne işe yarıyor, ne kadar etkili oluyor; biz de bir görsek! Anlayacağınız görüntü var ses yok!

ÖMER, PARKA İLE FİNAL YAPACAK
‘Kara Para Aşk’ neredeyse iki sezondur Atv’de ekrana geliyor. Her ne kadar çalkantılı dönemler geçirse de kemik izleyicisini kaybetmeyen dizi birkaç bölüm sonra final yapacak ama koskaca Denizer’lere damat giden Ömer Komiser’in parkası iki yıldır bir türlü değişmedi! Bir komiserin maaşı öyle aman aman paralar değil! Tamam anladık da, birkaç bölüm değiştirilemiyorsa bile o parkayı giymezsin olur biter! Vallahi dizinin fanatikleri aralarında para toplayıp finalde Ömer Komiser’e bir parka alırlarsa hiç şaşırmam, benden söylemesi!

OĞUZ EKİCİ

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]