Kanal D’nin Yaz’ın Öyküsü hakkındaki son kararı belli oldu

Kanl D yönetimi bir süredir devam edip etmeyeceği sorusu gündeme gelen Yaz’ın Öyküsü dizisi hakkında nihai kararını verdi. Kanal yönetimi diziyi kaldırma kararı aldığı için Yaz’ın Öyküsü final yapacak.

Vildan Atasever ve Tansel Öngel’in başrolde yer aldığı Pazar akşamları ekranlara gelen Yaz’ın Öyküsü adlı dizi 13. bölümde final yaparak ekran macerasını tamamlayacak.

Yazın Öyküsü yayına başladığı haftalarda aldığı reytinglerle dikkat çekmiş Fox TV’nin dizisi Sen Benimsin’i de geride bırakarak reytinglerde ilk sırada yer almıştı. Ama sonraki haftalarda tablo değişti.

Son haftalarda Yaz’ın Öyküsü dizisi, yeni sezonu açan Küçük Gelin ile Sen Benimsin dizilerinin ardından 3. olmaya başladı.

Kanal D yönetimi  yeni sezonda başlayacak iddialı dizilerle birlikte reytinglerde düşüş yaşayacağı tahmin ettiği Yaz’ın Öyküsü için erken final kararı aldı.

Yaz’ın Öyküsü, D Yapım’ın yapımcılığında çekiliyor. Yağız Alp Akaydın’ın yönetmenliğini yaptığı dizide İlker Arslan ve Cem Görgeç senaryo ekibinde yer alıyor.

Yaz’ın Öyküsü dizisinde yer alan oyuncular:Vildan Atasever (Umut), Tansel Öngel (Mert), Ece Çeşmioğlu (Yaz), Çağdaş Onur Öztürk (Tunç), Tuğçe Açıkgöz (Ekim), Tarık Ündüz (Ferhat), Deniz Gürzumar (Caner), Batuhan Ekşi (Ege), Ayşegül İşsever (Nevra), Zühtü Erkan (Doğu), İncilay Şahin (Saniye), Zehra Daştan (Armağan), Elit Çam (Selin), Zeynep Kaçar (Peri), Burcu Ergenekon (Türkan) ve Gönül Ülkü (Parla)

Yaz’ın Öyküsü’nün hikayesi:

Yetiştirme yurdunda büyüyen ve  özgürleşip, kendi ayakları üzerinde durma hayaliyle yaşayan Yaz’ın bu hayali, yurtta da sorun çıkarması yüzünden erkene alınır. Bir anda kendilerini köşeye sıkışmış bulan Yaz ve Ekim; Caner ve Ferhat’la yurt dışına, Almanya’ya kaçma planlarını harekete geçirmeye başlarlar. Bu sırada, yakın arkadaşı Ekim’in her sabah izlediği, Yaz’ın da zerre kadar sevmediği Umut Erpek’in meşhur ‘Umudunu Kaybetme’ programında Yaz’ın bilmediği, göremediği bir olay cereyan eder. Umut Erpek’i canlı yayında arayan bir hemşire, Umut’a 18 yıl önce ölü doğduğu kızının aslında hayatta olduğunu ve adı Yaz olan bu kızın, çocuk esirgemeye verildiğini söyler. Geçmişte doğum sırasında kaybettiği kızının peşine düşen Umut, henüz 18 yaşındayken Mert’le yaşadığı tek gecelik birliktelikten olan kızının, Mert’in babası Doğu tarafından ölü gösterildiğini öğrenir. Bu süreçte yıllarca nefretini diri tuttuğu, geçmişte kendisini hamileyken yarı yolda bırakıp giden Mert’le karşılaşan Umut için sert yüzleşmeler gerçekleşir.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]