KANAL D VE STAR’IN REKABETİ YENİ SEZONA DAMGASINI VURACAK

Kanal D, geçtiğimiz sezon en fazla diziye final yaptıran kanal oldu.

 

A.Ş.K, İnadına Yaşamak, Vicdan, Kayıp, Cinayet, Ne Diyosuun, Zeytin Tepesi ilk akla gelen ekrana veda eden diziler oldu.

Geçtiğimiz sezon Kanal D, yeni izleyici profilini deşifre etmekte zorlandığı bir dönem geçirdi. Bu kadar dizinin yayın hayatına son verilmesi kuşkusuz bu sonucun bir göstergesiydi.

Kanal D’nin her ne kadar yeni reyting sistemindeki yeni izleyici profilini tanıması uzun sürse de yeni hamleler KanalD’nin artık eskisi gibi zorlanmadığını ortaya koyuyor.

Özellikle Küçük Ağa, Ankara’nın Dikmeni ve Ulan İstanbul dizileri Kanal D’nin yeni sistemi geç de olsa çözdüğünün göstergesi.

Bu sonuç şu anlama geliyor…Bazı mevzilerini yakın geçmişte Star TV’ye kaptıran Kanal D yeni sezonda Star ile mücadelede daha hazır bir görüntü ortaya koyuyor.

Ayrıca yeni sezonda Star için Acun Ilıcalı faktörü ağırlıklı olmayacağına göre rekabetin daha sert geçeceğini tahmin etmek zor değil.

Yeni sezon izlenme oranları açısından  Kanal D’nin eski ihtişamlı günlerine dönmesinin test edileceği bir sezon olmaya aday görünüyor.

MEDYABEY

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]