KANAL D’ NİN MUHTEŞEM YÜZYIL’I İMHA PLANI: FATİH

fatih-kanald

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi “Fatih”in çekimleri başladı.

Medyapım tarafından yapılan, Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatacak olan “Fatih” dizisi “motor” dedi. Mehmet Akif Alakurt, Gamze Özçelik, Dağhan Külegeç, Seda Akman, Birkan Sokullu, Salih Bademci, Hande Soral ve Andrej Pejic gibi isimlerden oluşan oyuncu kadrosuna sahip olan “Fatih”in yönetmen koltuğunda ise Merve Girgin oturuyor.

Beylikten İmparatorluğa Geçişi Anlatıyor

Osmanlı’yı “beylikten” “imparatorluğa” taşıyan Fatih Sultan Mehmed’in hayatını anlatan dizide hikaye, İstanbul’un fethinden yaklaşık yirmi yıl sonra başlayacak. İstanbul’u çoktan fethederek İmparatorluğun başkenti yapan Sultan Mehmed’in, Roma’yı da alarak “kızıl elma” ülküsüne ulaşmaya çalışması anlatılacak olan dizide, Fatih’in oğulları Şehzade Bayezıd, Şehzade Mustafa ve Cem Sultan arasındaki güç savaşı da konu edilecek. “Fatih” dizisinde ayrıca Fatih Sultan Mehmed’in eşleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah Hatun’un, oğullarının güç savaşında onları yönlendirmesine ve Sultan’ın gözdesi olabilmek için verdikleri mücadeleye, Fatih’in en yakın adamları Turahan ve Murat Bey’in de maceralarına tanık olacağız.

Çekimler Dev Platoda Yapılıyor

“Fatih” dizisinin çekimleriyse Beykoz Kundura Fabrikası’na kurulan dev platoda gerçekleşiyor. Yaklaşık 12 bin 500 metrekarelik alana kurulan dekorda, 5 bin metrekare kapalı alanda oluşturulan sarayın içmekânlarının yanı sıra 2 bin 500 metrekarelik has bahçe bulunurken, 5000 metrekarelik alana da limanı, sokakları, çarşısı ve meydanıyla dönemin İstanbul’u kuruldu.

Tvaktuel.com

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]