KANAL D ATV KAPIŞMASI TAM GAZ

kanald-atv-rekabet

Televizyon kanallarının haftalık yarışı sonuçlandı!

Haftalık izlenme oranlarına göre hangi yapım zirveye oturdu? Hangi kanal birinciliği rakibinin elinden alarak zirveye oturdu. İşte ONMEDIA Weekly Araştırma Şirketi’nin yapmış olduğu analiz:

ONMEDIA Weekly Araştırma Şirketi’nin haftalık olarak yapmış olduğu araştırmalar 22-28 Temmuz haftasında televizyonların haftalık izlenme kanallarının bir hafta öncesine göre 0,13 puanlık bir düşüş yaşadı. 1-7 Temmuz haftasında 12.82 olan izlenme oranları 8-14 Temmuz haftasında yükselmiş ancak geçtiğimiz hafta da düşüş yaşamaya başlamıştı. Düşüşün televizyon kanallarında yeni ve elle tutulur programların olmamasından kaynaklandığı düşünülüyor.

 

Geçtiğimiz hafta ATV’nin birinciliği ile sonuçlanan televizyon kanallarının yarışında bu hafta birinciliği Kanal D göğüsledi. Televizyonların yarışında Show, Fox ve Star kendilerine sırasıyla yer buldu.

22-28 Temmuz haftasında günlük izlenme oranları listesinde Kanal D ile Atv’nin bir kapışma içerisinde olduğunu görüyoruz. Kanaltürk ise geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu listeye giren en düşük izlenme oranına sahip kanal oldu.

Salı günleri Kanal D ekranlarında yayınlanan Güneşi Beklerken dizisi sosyal medyayı salladığı gibi reyting listelerini de sallamaya devam ediyor. 22-28 Temmuz tarihleri arasında “En Yüksek İzlenme Oranına Sahip İlk 15 Program Listesi”nde de Kanal D’nin iddialı dizisi zirvede yerini aldı. Kanal D’yi Benim Hala Umudum Var dizisi ile STAR Tv izlerken Doksanlar dizisi bir hafta önce zirvedeyken bu hafta ancak 5. sırada kendine yer bulabildi.

Medyaloji.net

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]