Kafana tokadan başka şey takma!

Artık saç trendleri de, en az kıyafet trendleri kadar moda dünyasını meşgul ediyor. Bu yazın en popüler saç aksesuvarlarının başında ise bantlar, tüyler ve prenses taçları geliyor

Aksesuvar deyince aklınıza sadece çanta veya kemer gelmesin; minicik bir tokayla bile görüntünüzü bir anda değiştirebilirsiniz. Aynanın karşısında fazla vakit geçirmeden bulacağınız çözümlerle hem şık, hem de rahat olabilirsiniz.

ETNİK TÜYLER

Saç modası, birkaç sezondur etnik kültürlerden ilham alıyor. Özellikle Kızılderililer’e yoğunlaşan moda tasarımcıları, saçlarda da bu etkiyi yakaladı. Bazıları için halen cesur bir karar gibi görünse de, saç tüyleri günlük hayatın vazgeçilmezi oldu bile. Chanel’in at kuyruklarında kullandığı iplikler, saçlara tüy takılmış hissi yaratıyor.

KESKİN BANTLAR

Saç bantları yazın en çok kullanılan aksesuvarlar arasında. Rengarenk saç bantları, günlük hayatın yanı sıra plajda da vazgeçilmez. Saç örgüleri, düzleştirilmiş saçlar ve topuzlarla birlikte kullanılan bantlar, saçlarda romantik bir şıklık yaratıyor. Elastik saç bantları, sezonun spor-şık temasını tamamlıyor.

KEYİF VEREN ÇİÇEKLER

Çiçek figürlerini son birkaç sezondur her yerde görüyoruz. Bu yaz yapma çiçeklerden elde edilen tokaların yanı sıra, renkli taşlardan yapılmış göz alıcı tokalara da sıkça rastlayacağız. Tepeden tırnağa çiçek açmak için ideal bir sezondayız anlayacağınız…

BAŞIMIZIN TAÇLARI

Prenses görünümü veren taçlar, sokak modasının ayrılmaz parçalarından. Saçları gözümüzün önünden çekmeye de yarayan taçlar, aynı zamanda stilimizi tamamlayan bir unsur. Jean Paul Gaultier; bu sezon büyük taçlarla dikkat çekerken, Sophia Webster klasik prenses taçlarını kullanmış. Taç konusunda fütüristik modeller de mevcut.

ROMANTİK ÖRGÜLER

Son birkaç yıldır etkisini sürdüren örgüler, yaz sıcağından korunmanın iyi bir yolu. Masum ve romantik bir etki bırakmak istiyorsanız, çeşit çeşit örgü modellerinden birini uygulayabilir ya da kuaförünüze uygulatabilirsiniz.

UÇUŞAN EŞARPLAR

İçimizdeki ‘Rosie the Riveter’ bu yaz ortaya çıkacak. Başın üzerinde düğümlenerek kullanılan eşarplar, güçlü ve derli toplu bir imaj yaratırken, diğer yandan başımızda retro rüzgarların esmesine neden olacak. Desenli eşarpların yanı sıra, bembeyaz eşarpların başın üzerinde fiyonk şeklinde kullanılması da çok yaygın.

KLASİK TEL TOKALAR

Tüm zamanların en klasik trendi olan tel tokalar, yine başrolde. Yandan ayrılmış modeller, sezonun gözdesi olacak. Podyumlarda sıklıkla kullanılan bu model, zaman zaman tokalardan yardım alınarak tamamlanıyor. Tel tokaların yanı sıra minimalist metal barlardan oluşan tokalar da ön plana çıkıyor.

Kaynak: sabah.com

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Etiketler: , , , ,

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]