Kadıköy’deki gençlere saldıran terör yandaşları tutuklandı

Kadıköy’de, Afrin Zeytindalı Operasyonu’nu protesto eden bir grup terör yandaşı kendilerine tepki gösteren gençlere saldırmışlardı. İzinsiz gösteri yapan ve vatandaşa saldıran terör yandaşları tutuklandı.

HEM İZİNSİZ GÖSTERİ YAPTILAR HEM VATANDAŞA SALDIRDILAR

Kadıköy’de terör propagandası yapıp kafedekilere saldıran zanlılar tutuklandıKadıköy’de terör propagandası yapan ve kendilerine tepki gösteren vatandaşa saldıran 7 zanlı tutuklandı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütü hedeflerine yönelik düzenlediği “Zeytin Dalı Harekatı”nı protesto etmek için geçtiğimiz hafta Kadıköy’de izinsiz gösteri yapmak isteyenlere tepki gösteren kafedeki 3 kişi saldırıya uğramıştı.

Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında saldırıyı gerçekleştirenlerin de aralarında bulunduğu 7 şüpheli gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adliyesine sevk edilen şüpheliler, burada savcılıkça sorgulandı. Savcılık sorgularının ardından 7 şüpheli tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Savcılık sevk yazısında, şüphelilerin Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü olan Birleşik Özgürlük Güçleri olarak bilinen terör örgütü adına faaliyet gösterdikleri kaydedildi. Şüphelilerden Yasin Y., Mehmet Y., Alptuğ S., Ali Tolunay T. ve Birhat A.’nın Afrin operasyonu protesto eylemine tepki gösteren vatandaşları darp ettiklerinin kaydedildiği savcılık sevk yazısında, şüphelilerden Ali Emre E. ve Ulaş Bedir Ç.’nin ise örgüt adına faaliyet gösterdikleri kaydedildi.
Nöbetçi hakimlikçe sorgulanan 7 şüpheli sevk edildikleri Silahlı Terör örgütü üyeliği suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]