İZZET PİNTO’NUN BÜYÜK GURURU

Global Agency CEO’su İzzet Pinto’nun büyük başarısı…

Pinto’nun yazdığı ‘Işığın Hiç Sönmesin’ isimli şarkı yarışma programı ABD’nin en büyük TV kanallarından CBS’te eylül ayından itibaren yayınlamaya başlayacak.

Işığın Hiç Sönmesin, CBS’deki ilk şarkı yarışma programı olacak. Yeni format, ABD’nin yanı sıra 12 ülkede daha yayınlanacak. Konu ile ilgili konuşan formatın sahibi İzzet Pinto: “Çok mutluyuz, çok ciddi bir başarı elde ettik. Türkiye için de çok büyük bir reklam olacak” dedi.

Program formatının  Cannes’deki büyük bir fuarda yapılan  yarışmada, en iyi 25 formattan biri seçildiğinin altını çizen Pinto, programın  ABD’nin yanı sıra Ukrayna, Orta Doğu ülkeleri, ABD, İtalya, İspanya, Fransa,  Portekiz, Avustralya, Tayland ve Çin’e de satıldığını, 2 ülkeyle ise görüşme aşamasında olduklarını belirtti.

Pinto şöyle konuştu: “Şu anda CBS raytinglerde bir numara durumda ve şimdiye kadar da hiç  şarkı yarışması yayınlamadı. Bu CBS’deki ilk şarkı yarışması programıdır. Bundan  dolayı da ABD’de çok ciddi haber oldu. İki hafta önce Las Vegas’ta pilot bölümü  çekildi ve çok beğenildi, büyük ihtimalle eylül ayında yayına girmesi bekleniyor.  Programın yapımcısı programa çok güveniyor. Bu ABD televizyonlarına satılan ilk  Türk formatı oldu.”

Yeni şarkı yarışmasında üç jüri stüdyonun ortasına oturuyor. Daire  içerisinde ise 12 tane yarışmacı bulunuyor.Yarışmacılar çember halinde. Birinci yarışmacı üzerindeki spot ışığı  yanıyor şarkısını söylüyor, 20 saniye sonra diğerine sıra geliyor.

Bir şarkıyı 12  kişi söylüyor ve şarkının sonunda da jüri adayları birer kişiyi koruma altına  alıyor. Seyirciler de bir kişiyi ellerindeki oy makinesiyle eliyorlar ve her bir  şarkının sonunda bir kişi eleniyor. İkinci şarkıya 11 kişi katılıyor, her bir  şarkının sonunda bir tane kazanan oluyor.

Yarışma programının sonunda ise bir kazanan oluyor. Formata göre  13. bölümde büyük finalde 12 birinci yarışıyor. Final sonunda o sezonun birincisi seçiliyor. Yarışmayıkazanan yarışmacı ödül olarak  jürideki  şarkıcılardan istediği şarkıcının  vokalisti oluyor.

Pinto sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok beğenildi… Bu kadar kısa sürede birçok ülkeye satılması da  bunun bir göstergesi. ‘O Ses Türkiye’ yarışması formatı gibi dünyayı kasıp  kavuracak bir yarışma formatı olduğunu düşünüyorum. Sektördekiler de böyle  söylüyor. Çok mutluyuz, çok ciddi bir başarı elde ettik. Türkiye için de çok  büyük bir Reklam olacak. Önce dünyada çok başarılı olduktan sonra Türk  televizyonlarında programı yapmayı düşünüyorum. Türkiye’den çok kişi istiyor ama  ondan sonra bu pazara sokmak istiyorum.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]