“İsveç’e gidip tecavüzcülere para kazandırmayın!”

Avusturya’daki Viyana Havalimanı’nda reklam amaçlı ekranlardaki “Türkiye’de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor” yazısına ilişkin bir haberi Twitter hesabından paylaşan İsveç Dışişleri Bakanı Margon Wallström’e anlamlı misilleme…İsveç Dışişleri Bakanı’na Atatürk Havalimanı’nda benzer bir yöntemle ‘misilleme’ yapıldı.

İSVEÇ’E ANLAMLI MİSİLLEME!

Geçtiğimiz hafta Viyana Uluslararası Havalimanı’nın yolcu salonunda, Kronen Zeitung gazetesine ait elektronik panoda yer alan “Türkiye’de 15 yaşından küçük çocuklarla cinsel ilişkiye izin veriliyor” yazısı yer almış, Avusturyalıların Türkiye’ye seyahat etmemesi bir kampanyaya dönüştürülmüştü

Bu manipülatif haberi Twitter paylaşan İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, “Türkiye’nin 15 yaşın altındaki çocukların cinsel ilişkiye girmesine izin vermesine dair kararı iptal edilmeli. Çocukların şiddet ve cinsel istismara karşı daha az değil, daha fazla korunmaları lazım” diye yazmıştı. Ardından haberin duyulmasıyla Türk vatandaşlar İsveçli bakana büyük bir tepki göstermişti.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Wallström’e  “Açıkça yanlış bilgilendirilmişsiniz. Türkiye’de böyle aptalca bir şey yok. Lütfen gerçekleri öğrenin” diye cevap vermişti.

Öte yandan İsveç’in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğu gerçeğinden hareketle bugün Atatürk Havalimanı’ndaki panolara dünyadaki en yüksek tecavüz oranının İsveç’te olduğuna ilişkin yazılar konuldu.isvec-tecavuz

Panolarda yer alan “Seyahat uyarısı! İsveç’in dünyada tecavüz oranı en yüksek ülke olduğunu biliyor muydunuz?” yazısıyla birlikte İsveç’e seyahat edilmemesi istendi.

“İSVEÇ’E SEYAHAT ETMEYİN” SOSYAL MEDYANIN DA GÜNDEMİNDE

Yazının üzerinde de Güneş gazetesinin ‘Tecavüz ülkesi İsveç’ başlıklı bir haber küpürü yer aldı.

Konu sosyal medyanın da gündemindeydi.#DontTravelToSweden (İsveç’e seyahat etmeyin)etiketiyle yapılan çok sayıda paylaşım Türkiye gündeminde en çok konuşulan konular arasına girdi. Yapılan paylaşımlarda İsveç’e ve İsveçli bakana tepkiler vardı.

Paylaşımların ortak mesajı ” İsveç’e gitmeyin, tecavüzcülere para kazandırmayın” şeklindeydi.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]