İşte, Pokemon Go oyunun zararları

Pokemon Go oyunuyla ilgili çok şey söylendi. Genel olarak uzmanlar Pokemon Go’nun zararları konusunda uyarılarda bulundular. Peki, Pokemon Go oyunu gerçekten de  zararlı mı? Eğer bu sorunun cevabı “evet” ise o zaman sorulacak soru şu: Pokemon Go’nun zararları neler? Neden zararlı bu oyun? İşte bu sorunun cevabı..

Pokemon Go yüzünden Hacklenebilirsiniz

Pokemon GO’yu indirirken oyunun uygulama mağazası dışında bir kaynağı tercih ederseniz büyük oranda bir hackerların kurbanı olabilirsiniz. Oyun, internette başka kaynaklardan indirilebiliyor. Bu dosyalarda kötü amaçlı bir yazılıma rastlanabiliyor. Üstelik bu yazılım sayesinde hackerlar uzaktan bir erişim aracı ile sizin telefonunuza tam bir erişim sağlayabiliyor. Uzmanlar, kaynağı belli olmayan şüpheli mecralardan oyun indirmeyin uyarısında bulunuyor.

Göz sağlığınızı tehdit ediyor

Salgın haline gelen Pokemon GO oyunu, göz sağlığını olumsuz etkiliyor. Göz hekimleri  yüksek çözünürlüklü oyunları sürekli olarak oynamanın özellikle çocuklarda göz problemlerine yol açabileceğini belirtiyorlar.

Ruh sağlığınızı bozabilir

Şaka değil, Pokemon Go, ruh sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Uzmanlar, sürekli aynı oyunu oynamanın insanda bağımlılık etkisi yaratabileceğini söylüyor.   Alkol ve uyuşturucu gibi kullandıkça oynama hissi yaratıyor.

Omurilik problemi kabusunuz olabilir

Pokemon Go oynarken vücut konumunuza bağlı olarak oyunu uzun süreli oynamak bazı omurilik problemlerine de yol açabiliyor. Ayrıca dalgın bir şekilde oyunu oynamak birçok fiziksel kazaya davetiye çıkarıyor.

Hırsızla burun buruna kalabilirsiniz

Elinizde telefon pokemonların arkasından koşarken bazı kötü niyetli insanlar da sizin peşinizden koşuyor olabilirler. Bazı soyguncular oyundaki GPS özelliğinden faydalanarak tenha bölgelere gelen insanları silahla soyup hırsızlık yapabilecekleri ihtimalini gözardı etmemek gerekiyor.

Pedofili tehlikesi

Ebeveynleri yanında olmayan çocuklar bu oyunla birlikte savunmasız kalabiliyor. Kötü amaçlı kişiler malesef  çocuklara zarar vermeyi düşünebiliyor. Sapık niyetli yabancılar kolaylıkla bu oyunla birlikte çocukları yalnız yakalayabiliyorlar. Maalesef böyle bir durum yakın zamanda ülkemizde de yaşandı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com