İşte oscar ödüllü Martin Landau’nun ölüm sebebi

Görev tamamlandı. Ünlü usta oyuncu Martin Landau hayatını kaybetti. Görevimiz Tehlike ile gönüllere kazınan usta oyuncu Landau 89 yaşında dünyaya veda etti.

1960’lı yılların televizyon programı “Mission: Impossible” da oynayan ve Bela Lugosi’ye “Ed Wood” adlı filmde rol alan Oscar ödüllü Martin Landau 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü hayatını kaybetti. Ölüm haberi Landau’nun reklamcısı Dick Guttman tarafından duyuruldu.

Landau’nun Los Angeles’taki UCLA Tıp Merkezinde “kısa bir süre kaldığı sıra içinde beklenmedik komplikasyonlar” göstermesinin ardından hayatını kaybettiği belirtildi.

Martin Landau kimdir? 

Oscar ödüllü Martin Landau, 20 Haziran 1928’de Brooklyn, New York’ta dünyaya geldi. 17 yaşındayken, New York Daily News’e karikatürist ve illüstratör olarak işe başladı. Bir süre karikatürist Gus Edson için “Gumps” adlı çizgi roman üzerinde çalıştı. 1957’de Edward G. Robinson’la “Middle of the Night” adlı oyunda rol aldı.

Landau, en iyi bilinen şahsiyet olarak, 1960’lı yıllarda o zamanlarki eşi Barbara Bain’in de rol aldığı “Mission: Impossible” serisinde gizli kara casusluk takımı Rollen Hand’ın kılık değiştirmiş ustası olarak yer aldı. IMDb’ye göre, üç sezonun her biri için Emmy’ye aday gösterildi ve 1968’de en iyi erkek TV yıldızı için Altın Küre’yi kazandı.  Ed Wood filmindeki muhteşem bela lugosi performansıyla akıllarda kalmış oyuncudur. En iyi yardımcı erkek oyuncu oscar’ını 1995’te Ed Wood’la kucaklamıştır. Bonanno a Godfather’s Story filminde Joseph Bonanno’yu oynamıştır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]