İşte Hidayet Türkoğlu’nun yeni görevinde alacağı ücret

Hidayet Türkoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak göreve gelmesinden sonra alacağı ücret de açıklandı. Medyada bazı yayın organlarında Türkoğlu’nun 60 bin lira gibi yüksek bir ücret alacağı yazılmıştı. Ünlü basketbolcunun yeni görevinden alacağı rakam açıklandı.

Aktif spor hayatını sonlandıran ve NBA’de uzun yıllar forma giyerek milli umudumuz olan milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, sportif konularda Cumhurbaşkanlığı Başdınaşmanı olarak göreve başlamıştı. Türkoğlu’nun başdanışmanlık görevi sırasında alacağı maaş belli oldu.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu’nun aylık maaşının 9 bin lira olduğu açıklandı.

Cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklar, sosyal medyada ortaya atılan yüksek ücretin doğru olmadığının altını çizdiler. Sosyal medya başta olmak üzere bazı medya mecralarında  Hidayet Türkoğlu’nun aylık maaşının 60 bin lira olduğu yönünde haberler çıkmıştı. Aynı kaynaklar, maaş konusunda dile getirilen 60 bin lira ücretin  hiçbir mesnetinin bulunmadığını ifade ederek yapılan işin sadece tezvirat olduğu kaydedildi.

NBA’DE 15 YIL OYNAYAN İLK TÜRK BASKETBOLCU

Ünlü basketbolcunun öyle medyada yazıldığı gibi başdanışmanlık görevinden 60 bin lira değil sadece 9 bin lira ücret alacağı belirtildi.

Bilindiği gibi Hidayet Türkoğlu, 15 yıl NBA’de forma giymişti. Efes Pilsen Basketbol A takımında 5 yıl oynadıktan sonra 2000 yılında  NBA’ye transfer olan Türkoğlu sırasıyla; Sacramento Kings, San Antonio Spurs, Orlando Magic, Toronto Raptors, Phoenix Suns ve Los Angeles Clippers takımlarında forma giymişti.

Bunun yanı sıra Hidayet Türkoğlu, A Milli Basketbol Takımı ile 2001’de Avrupa, 2010’da ise dünya ikincilikleri yaşayan kadro içinde yer almıştı.

Bir süredir kimi medya organlarında Hidayet Türkoğlu’nun yeni görevinde 60 bin lira gibi yüksek bir ücret alacağı yolunda spekülasyonlar yapılıyordu.

Yapılan açıklama ile yapılan spekülasyonlara son nokta konulmuş oldu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]