Televizyon

İşte Benim Stilim’de Tümay Tali kendisine yazık etti / BAYAN STİLETTO yazdı

Duygu, Neda, Büşra, Elçin elendi, derken geldik 5. haftaya.. 🙂 Bu haftanın eleneni geçen haftadan belliydi zaten.. Tümay Tali İşte Benim Stilim’e veda etti.

Fakat şöyle bir değerlendirirsek; son 2 haftadır Tümay’ın yaptıkları, hem kızlar ile hem de juri ile yaşadığı sorunlar, biz seyircinin de epeyce canını sıkmıştı zaten.. Geçen eleme gecesinde Elçin Kayadibi ile birlikte jürinin karşısına çıkan ve elenmekten kurtulan Tümay Tali, son haftasında daha da hırçınlaştı.

Böyle yarışmaya devam etmesi mümkün değildi.Kemal Doğulu’nun tavrı zaten netti. Günlerdir yorum yapmıyordu. Perşembe günü barışmalarıyla sonuç tatlıya bağlandı derken Cuma günü kızların kuliste röportaj verdikleri sırada olan olaylar ile yeniden alevlendi. Kavga ederken kavganın sınırlarını aşan taklit, hakaret , küçümseme gibi tavırlar sergileyen birinin bu yarışmada işinin olmayacağını düşünüyorum. Hadi kızlar neyse..Karşında bir juri üyesi “tarz değil” diyorsa onun kararını sorgulamak kimseye düşmez.Tabi ki yarışmacılar “neden olmamış acaba?” diyebilir veya üzülebilirler. Ancak çıkıp “ siz haksızlık yapıyorsunuz burada sevdiğiniz yarışmacılar var beni sevmiyorsunuz “ gibi sert ve saygısız ithamlarda bulunmak çok yanlış. Misal Şilan ve Ezgi yıldız almadığı günlerde bile çok şık olmalarına rağmen küçük şeylerden yıldız alamadılar. Ama ikisi de çıkıp juriye  “bize neden yıldız vermiyorsunuz , taç almayalım diye mi?” demedi. Tam tersi teşekkür edip oturdular.

Cerem, kaç kere rüküş seçildi ama hep gülümsedi..Zaten yarışın amacı bu…Juri, ister beğenir ister beğenmez, saygı duymak zorundalar.Ki jurinin birkaç kızı sevmesi çok normal.Haksızlık yapmadıkları sürece. Nurella, Şilan’a “dağ ceylanım , Şilan’ım” diyor, evet ama tarz olmadığında da “tarz değil” diyor. Her insan birini sever.Bunu kimse yargılayamaz.Neyse tek bildiğim Tümay bu sezon seyirciyi en büyük hayal kırıklığına uğratan kişi..Oysa ne demişti ? “Bu sezon sizi uçurmaya geldim!” …Madem böyle iddialı bir vaat veriyor beklentiyi de karşılaması lazımdı.Ne bir Özlem, ne de bir Emel çıktı içinden..Yanılmışız hepimiz..Çok agresif tavırlar sergiledi ve gözden düştü.İstese 3. sezonun en renkli ismi olabilirdi.Fakat başaramadı ve maalesef kötü bir şekilde elendi.Bundan sonraki hayatında yolu açık olsun..

sinem

Diğer yarışmacılara gelirsek, dikkatli bir izleyici olarak 2 haftadır Sinem ve Sima yakınlaşmasını görmemek elde değil 🙂 Bu yakınlaşma beni şaşırttı..Daha doğrusu Sima cephesi samimi gelse de Sinem için aynı şeyi düşünmüyorum..Çünkü Sima ile belki de en ağır tartışanlardan biriydi Sinem. Hani mimikleri sinir bozucuydu? Hani konuşması Sinem’i çıldırtıyordu? Ne değişti de şimdi sima bal şeker oldu Sinemin gözünde:) Hiçbir şey değişmedi Sima’nın huyları aynı. O zaman bu yakınlaşma bize “yarışma taktiği” için olduğunu gösteriyor.Sırf senin kendi arkadaşların “Gülşah, Cerem, Şilan” ismini verdi alındın diye birine yakınlaşıyorsan ben bunu samimi bulmam, kimse bulmaz:) Önemli olan birinin kişiliğini sevmektir; birini başkası için sevmek değil. Ancak kabullenmek gerekir ki bu ilişki ne kadar samimi olmasa da sağlam gözüküyor. Bu yolda Sinem yarışmada daha uzun süre ilerleyecektir.

Didem için de söylenecek çok şey var. Seyirci, Didem kavga ederken eminim korkuyordur. Gelen yorumlara bakılırsa herkes 1. sezondaki Ayşegül Doğan’ı taklit ettiğini düşünüyor. Ki o sezon Nur Bozar taraftarı olarak ben Ayşegül’ün Didem’den çok daha zeki ve sevimli olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi Didem en çok şikayet edilen yarışmacı. Yakında elenmesi beni şaşırtmaz. Çünkü sadece kötü anlaştığı kişilerle değil normalde iyi olduğu kişilerle tartışması bile sert. Mesela,  bir ayakkabını beğenmedim diyecek onu öyle bir söylüyor ki sanarsın kavga ediyor. Didem’in 19 yaşında bir kız gibi şirin ve kibar olmasını beklerdim, doğrusu o da bir hayal kırıklığı. Bir tek gala geceleri çok başarılı buluyorum, bakalım bu onu nereye kadar taşır..

sima

Sima ise bana tanıdıkça daha sevimli hale gelmeye başlayanlardan.Tamam dili sivri ,tamam bazen çok kendini beğeniyor.  Hatta bazen çocukça zora düştüğünde ağlıyor. Ama adı üstünde o daha bir çok genç bir kız. Yarışmaya katılmaması gerekse de olmuş bir kere. İleri bakarsak arkadaşları ile en azından çok az bir kısmı ile geçinse ve lügatındaki “kıskançlık yapıyorlar, beni kıskanıyorlar” cümlesini atsa çok daha iyi duruma gelecek:) Mesela, Şilan sürekli Sima ile sorunu olmadığını söylüyor, keza Mihriban da en azından bu iki isimle iyi olsa zaten onun adına her şey daha kolay olacak.

Sosyal medyada gördüğüm kadarı ile Cerem ve Gülşah da istedikleri çıkışı yakalayamadı. Çok nadir favori gösterildiklerini  görüyorum ve bu onlar için çok büyük bir sorun olmasa bile yarışmanın kaderi için çok önemli.Üzgünüm kızlar, isteğiniz kadar tarz olun o yarışmada finale kalsanız bile sonunda kazanan seyirciye bir şeyler geçirebilen yarışmacı olacak.Gerçi bu sezon sadece Cerem ve Gülşah değil diğer iki sezona göre kızların sosyal medyadaki hesaplarına bakarsak gerek takip eden gerekse yorum yapan çok az. Bir tek Neda ve Sima’nın yorum yapan insan sayısı fazla onlar da başka ülkelerden oldukları için.Yani 3. sezonda bu beklenti de karşılanamadı.Neyse ki Ezgi, Sima, Mihriban ve Şilan gibi kızlar diğerlerine göre daha iyi durumda. Bakalım finale doğru dengeler değişecek mi? Pazartesi günü gelecek olan iki yeni yarışmacı iddialı olabilecekler mi? Anlayacağınız 5 hafta geçmesine rağmen hala favoriler net değil. Hala yarışmacıları tam tanıyamadık ve benimseyemedik..Umarım bundan sonraki haftalarda artık bu soru işaretlerini kafamızdan atarız..

“Tarz bir bütündür ve devamlıdır”… Bu durumda beş haftadır üç kere taç alan Gülşah’ı yıldız alamadığı iki haftaya baktığımızda çok kötüydü. İki kere taç alan Şilan’ın ise en çok yıldız alan kişi. Yorumlarına bakıldığında da kıyafetini ayakkabısını nereden aldığını sıkça soruyorlar. Ezgi ve Sima, bana göre bazen akılları karışsa da tarzları yok denilemez. Güzeller güzeli Mihriban için de genel anlamda tarz bulmadığımı ama ne giyse yakıştığını söylemek durumundayım:)

Didem ve Cerem klasik giyinen Kemal Doğulu’nun deyimiyle “bir numarası olmayan” yarışmacılar. Ama unutmayın yarışma ne kadar tarz yarışması olursa olsun “seyirci” faktörü ile tamamlanacak.Ve bu yarıştan bir galip çıkacak. Kim olduğunu şuan kestirmek imkansız görünüyor. Gala gecesinden sonra gelen iki yarışmacı için yorumlarımı sizlerle daha sonra paylaşacağım.

Görüşmek üzere…

BAYAN STİLETTO/MEDYABEY

instagram.com/istebenimstilimyorumlari/
instagram.com/medyabeyibsyorumcusu/

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı