İstanbullular bugüne dikkat! Yaz ortasında İstanbul’a sağanak yağış!

İstanbul’da şu an günlük güneşlik bir hava mevcut… Ancak Meteoroloji uyarıyor. Gün içinde İstanbul’da sağanak yağış var. İstanbullular hazırlıklı olmanızda fayda var… Peki diğer illerde durum nasıl? 8 Haziran Türkiye hava durumu bilgileri en güncel haliyle sizlerle…

Meteoroloji’den yapılan tahminlere göre İstanbul’da hava parçalı, zamanla çok bulutlu olacak. Öğle saatlerinden itibaren batı kesimlerinin, akşam saatlerinden itibaren il genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Eskişehir, Bolu ve Düzce çevreleri ile Karabük’ün batı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Düzce çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ilk saatlerde İstanbul’un kuzey kıyıları ile Marmara’nın doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak ve mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyı kesiminde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

8 Haziran 2017 Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları şu şekilde:

Ankara: Parçalı, zamanla çok bulutlu 29
İstanbul: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri, akşam saatlerinden itibaren il geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, bu sabah ilk saatlerde kuzey kıyıları pus ve yer yer sisli 27
İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
Adana: Parçalı ve az bulutlu 33
Antalya: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
Samsun: Parçalı bulutlu 25
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 25
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 26
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37

Kavurucu sıcaklar geliyor! 12 il için Metorolojiden önemli uyarı! Haftalık hava durumu için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]