İstanbul’a yeniden kar gelecek mi? 14 Ocak Türkiye hava durumu

Geçtiğimiz hafta İstanbul’u etkisine alan yoğun kar yağışı sonrasında Edirne ve Tekirdağ’dan girişi beklenen yeni bir kar yağışı haberi akıllara “İstanbul’a yeniden kar yağacak mı?” sorusunu getiriyor. Batı bölgelerinde yağışın beklenmediği hafta sonunda yurdun Doğusu’nda kutup soğukları gözlenecek. Kars’ta ise sıcaklığın gece -23 dereceye düşmesi bekleniyor. 14 Ocak yurtta hava durumu bilgileri ve sıcaklık tahminleri Medyabey’de…

Yurdun kuzeyinde, iç ve batı kesimlerinde sıcaklığın artması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son tahminlere göre; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Antalya’nın doğu kıyılarının yağmur ve sağanak, gece Bilecik ve Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının Kuzey, iç ve batı kesimlerde 1 ila 4 derece artacağı, güney bölgelerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege’de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

14 OCAK HAVA DURUMU HARİTALI TAHMİNİ 

 

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğleden sonra batısının, akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, gece Bilecik çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde güneydoğusunda yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerine kadar bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BURSA °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı sağanak yağışlı

EDİRNE °C, 10°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELI °C, 8°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı zamanla çok bulutlu, kıyı kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Kuzey ve Kıyı Ege’nin aralıklı yağmur ve sağanak, gece Kütahya çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 6°C Parçalı zamanla çok bulutlu

IZMIR °C, 13°C Parçalı zamanla çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MANISA °C, 12°C Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MUĞLA °C, 10°C Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyılarının çok bulutlu, gece Antalya’nın doğu kıyılarının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ADANA °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları çok bulutlu

ANTALYA °C, 14°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla kıyıları çok bulutlu, gece doğusunun kıyı kesimleri sağanak yağışlı

HATAY °C, 9°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ISPARTA °C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Eskişehir çevrelerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

CANKIRI °C, 1°C Parçalı ve az bulutlu

KONYA °C, 5°C Parçalı ve az bulutlu

NİĞDE °C, 6°C Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla Bolu ve Düzce çevrelerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

BOLU °C, 6°C Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra çok bulutlu

DÜZCE °C, 11°C Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra çok bulutlu

KARABÜK °C, 10°C Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK °C, 13°C Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 7°C Parçalı ve az bulutlu

ARTVİN °C, 6°C Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN °C, 12°C Parçalı ve az bulutlu

TRABZON °C, 12°C Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 4°C Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM °C, -4°C Parçalı ve az bulutlu

HAKKARİ °C, -3°C Parçalı ve az bulutlu

KARS °C, -8°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Parçalı ve az bulutlu, zamanla güneyinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don ile birlikte sis ve pus olayı bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 8°C Parçalı ve az bulutlu

DIYARBAKIR °C, 7°C Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP °C, 7°C Parçalı ve az bulutlu, akşam saatlerinden sonra çok bulutlu

SIIRT °C, 7°C Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA 

Kuzey Ege ile Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu batısı gece yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan, doğusu güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yer yer 6 (50 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa), Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra batısı, akşam saatlerinden itibaren geneli yağmurlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/sa), sabah saatlerinde 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, sabah saatlerinde 2,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), akşam saatlerinde kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, kuzeyi 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece Batı Akdeniz ve Doğu Akdeniz açıkları sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, batısı zaman zaman güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, pus anında orta.

HAFTALIK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

15 OCAK PAZAR HAVA DURUMU

16 OCAK PAZARTESİ HAVA DURUMU

17 OCAK SALI HAVA DURUMU 

 

18 OCAK ÇARŞAMBA HAVA DURUMU 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]