İstanbul ve Ankara’da ücretsiz toplu taşıma süresi uzatıldı!

İstanbul’da uzun süredir ücretsiz olan taşıma süresi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tekrar uzatıldı. İstanbul’da toplu ulaşım araçları, 7 Ağustos Pazar saat 24.00’a kadar 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Twitter hesabından “İstanbul’da İETT ve Raylı Sistemler (20:00-06:00 saatleri arasında) 1 hafta daha ücretsiz.” şeklinde açıklama yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de yaptığı açıklamaya ücretsiz toplu taşıma süresinin uzatıldığını belirtti. Böylece toplu taşıma ücretsiz mi sorusu yanıt buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi demokrasi nöbetleri sebebiyle ücretsiz hizmet veren toplu taşıma araçlarına düzenleme getirdi. İstanbul’daki toplu taşıma araçları ve raylı sistemler 7 Ağustos Pazar saat 24.00’a kadar 20.00-06.00 saatleri arasında ücretsiz yolcu taşımaya devam edecek. 20.00-06.00 saatleri dışında ulaşım ücretli olacak.

ANKARA’DA DA ÜCRETSİZ ULAŞIM KARARI ALINDI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan ücretsiz ulaşımın 1 hafta süreyle uzatıldığını duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, uygulamanın 8 Ağustos Pazartesi’ye kadar devam edeceğini duyurdu. Gökçek, belediye otobüslerinin yanı sıra Metro ve Ankaray’ı da kapsadığını iletti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]