İstanbul Üniversitesi 2017 formasyon duyurusu yapıldı başvurular ne zaman?

Beklenen açıklama nihayet geldi. İstanbul Üniversitesi 2017 Formasyon Başvuru Duyurusu yapıldı. 2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvuruları ne zaman başlıyor,  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvuruları ne zaman bitiyor,  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvuruları nereye yapılacak?  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvuru ücretleri kaç lira?  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvurusu koşulları neler? Kimler  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon için başvuruda bulunabilir?  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon bölümleri hangileri?  2017 İstanbul Üniversitesi formasyon başvuru dilekçesi indir… İşte 2017 İstanbul Üniversitesi formasyon duyurusu hakkında merak ettiğniz tüm soruların cevabı…

Pedagojik Formasyon Yeni Dönem Başvuruları 2 Ekim 2017 saat 13:00‘tan sonra başlayacaktır. İstanbul Üniversitesi 2017-2018 formasyon programı için yeni başvuru duyurusu yayımlamıştır.

BAŞVURU TAKVİMİ

NOT: Başvuru ve kesin kayıt tarihleri uzatılmayacak olup, bu süre içerisinde başvuru ve kesin kaydını yaptırmayan adayların herhangi bir mazeretle kaydı alınmayacaktır. Ön Başvuruların Alınması (02.10.2017 – 03.10.2017 – 04.10.2017 – 05.10.2017 – 06.10.2017) tarihlerinde alınacak; “06.10.2017 Tarihinde Saat 17:00’de başvurular
kapanacaktır.)

Online Başvuru İçin Tıklayınız

Detayları görmek için TIKLAYINIZ.

Başvuru Dilekçesini indirmek için TIKLAYINIZ. (Bu dilekçe kesin kayda hak kazanıldığı zaman doldurulup getirilecektir.)

DİKKAT : Çift Anadal yapan ve Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’na lisans alanından veya çift anadalından başvuru yapacak İstanbul Üniversitesi öğrencileri; başvurularını Hasan Âli Yücel Eğitim Fakültesi Formasyon Birimi’ne şahsen yapacaklardır. Diğer üniversitelerde çift anadal yapan öğrenciler ve çift anadal mezunları online başvuru yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR
1. Fakültemiz 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Güz Döneminde açılacak olan Pedagojik Formasyon Sertifika Programı kontenjanlarının:
a) %75’i İstanbul Üniversitesi 4. Sınıf Öğrencileri ve Mezunlarına
b) %25’i ise Diğer Üniversite 4. Sınıf Öğrencileri ve Mezunlarına ayrılacaktır.
c) Toplam kontenjan 3200 kişidir. 2. İstanbul Üniversitesi öğrenci ve mezunları için ayrılan %75’lik kontenjanın; %25’i İstanbul Üniversitesi Mezunlarına, %75’i İstanbul Üniversitesi 4. Sınıf Öğrencilerine; Diğer üniversitelerin 4. Sınıf Öğrencileri ve Mezunları için ayrılan %25’lik kontenjanın; %50’si Diğer Üniversitelerin 4. Sınıf Öğrencilerine, %50’si Diğer Üniversitelerin Mezunlarına ayrılmıştır.

3. Programa başvuracak adayların not ortalamasının (AGNO, GANO) en az 2,00 olması gerekmektedir
4. Kontenjandan fazla başvuru olması durumunda;
a) Mezunlar için mezuniyet not ortalaması ile değerlendirme yapılacak; eşitlik halinde ise yaşı büyük olana öncelik verilecektir. Transkriptinde veya Geçici Mezuniyet Belgesinde/Diplomasında not ortalaması yalnızca 100’lük sisteme göre yer alan (4’lük sistemde notu olmayan) bütün adayların notları İstanbul Üniversitesi’nin Dönüşüm Tablosu’na göre 4’lük sisteme dönüştürülecektir.
b) Öğrenciler için Ağırlıklı Genel Not Ortalaması (AGNO/GANO) ile değerlendirme yapılacak; eşitlik halinde ise alttan dersi olup olmadığına ders kredileri esas alınarak bakılacak; eşitliğin sürmesi durumunda yaşı küçük olana öncelik verilecektir.
5. YÖK’ün PFSP usul ve esaslar gereği, yüzyüze yapılan teorik derslere asgari %70; uygulamalı derslere ise %80 oranında devam şartı vardır.
6. Ön başvuruların yoğunluğu gözetilerek, aşağıdaki 29 alanda program açılacak, yeterli başvurunun olmaması halinde listelenmiş olan 29 alandan az başvuru olan programlar kapatılacak ve kontenjanlar diğer alanlara kaydırılacaktır.

Kontenjan Açılacak Bölümler

KONTENJANLARIN ALANLARA GÖRE DAĞILIMI BAŞVURU YOĞUNLUĞUNA GÖRE YAPILACAKTIR.

ADALET
ALMANCA
ARAPÇA
BEDEN EĞİTİMİ
BİYOLOJİ
COĞRAFYA
DENİZCİLİK
DİKAB
FELSEFE
FİZİK
FRANSIZCA
GAZETECİLİK
HALKLA İLİŞKİLER
İMAM HATİP LİSESİ MESLEK DERSLERİ
İNGİLİZCE
İSPANYOLCA
İTALYANCA
KİMYA
MATEMATİK
MUHASEBE VE FİNANSMAN
MÜZİK
PSİKOLOJİ
RADYO SİNEMA TELEVİZYON
RUSÇA
SAĞLIK
SANAT TARİHİ
TARİH
TÜRK DİLİ EDEBİYATI
ULAŞTIRMA HİZMETLERİ

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri, İstanbul Üniversitesi Mezunları, Diğer Üniversite Mezunları, ve Diğer Üniversite Öğrencileri Başvurusu İçin Tıklayınız.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]