İrfan Söyler’den ikinci kitap: Bizim Avrupa

Gazeteci-Yazar İrfan Söyler, Avrupa ülkelerinde kıyıya köşeye sıkışan yüzlerce yıllık Bizim Avrupa’yı ortaya çıkartıyor.

Gerçek Hikayelerden oluşan Bizim Avrupa, Yazıgen Yayınları’ndan okuyucuları ile buluştu.
Avrupa’yı ülke ülke, şehir şehir dolaşan anlatacak hikayesi olan herkesi dinleyen İrfan Söyler bu kitapta, Avrupa’nın taşına toprağına, ruhuna sinmiş Türk izlerini anlatıyor.

Yüzlerce yıldır Avrupa’ya akınlar yapan bazen kutlu fetihlerle kapılar açan kahramanların bazen de yitip giden hayalleri anlatıyor.

Bizim Avrupa okuyucusunu memleketi ile uzak diyarların yolları arasında kalan, değerlerini kaybedip kimlik buhranı yaşayan Türklerin maceraları ile buluşturuyor. Aynı zamanda atalarımızdan bize kalan erdemlerle geleceği kuracak gençlere ümit olacak ipuçları sunuyor.

Kitap, geçmişi ve bugünüyle Avrupa’yı bizim bir parçamız yapan Anadolu insanlarının hikayelerini anlatıyor.

İrfan Söyler kimdir?

1968 yılında, Tokat Turhal’a bağlı Ovayurt köyünde doğdu. İstanbul’da Marmara Üniversitesi’ne devam ettiği yıllarda Bab-ı Ali’yi mekân edindi. Ünlü yazarlarla tanıştı, yazma merakı aşka dönüştü. Üniversite yıllarında İstanbul’da (1988-1990), Film ve Radyofonik tiyatro eserleri yazarak medya sektörüne girdi. 1990 yılında İsmet İnönü dönemini anlatan ilk tiyatro eseri Osmanlı Yayınevi’nde yayınlandı. 1991 yılında Türkiye Çocuk Dergisi’nde editörlük yaptı. TGRT’nin kuruluş kadrosunda vazife aldı. Senarist, yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Diziler, TV Filmleri, programlar çekti.

Uluslararası yayıncılık, habercilik, 3 boyutlu çekim teknikleri ve canlı yayınlar hakkında Hamburg stüdyoları uzmanlarından eğitim aldı. TGRT-1992- 1999 yılları arasında yapımcı, yönetmen, senarist ve idareci olarak görev yaptı. Yapımcı olarak 2 TV Filmi 3 Dizi Film, senarist olarak 5 film ve radyofonik tiyatro eserleri, yapımcı yönetmen olarak ise çok sayıda canlı, aktüel programlar ve belgeseller hazırladı. 1999 yılından itibaren Almanya serüveni başladı. Yeni Vatan ve Avrupa Gündemi, Ekmek Arası programlarını TGRT ve ATV için hazırladı, sundu. Avrupalı Türklerin sesi soluğu olmaya çabaladı. İlk kitabı Uğultu Hikayeleri’ni yayınlandı. “Bizim Avrupa” yazarın yayınlanan 2. kitabıdır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]