İnternet

İOS Apple kullanıcılarına kötü haber!

İOS geliştiricileri 32 bite sınır koydu!.. iOS geliştiricilerinin 64 bit uygulama kodlamaya yönlendiren Apple en nihayetinde 32 bit yazılımlara yer vermeyeceğini açıkladı.

Mevcut uygulamalarda 32 bit yazılımların yeterince performans vermediğini defahatle vurgulayan Apple, gelecek nesi iOS versiyonlarında 64 bit dışındaki hiçbir uygulamaya yer vermeyeceğini belirtti. Apple Store`da yapılan aramalarda 32 bit aramaların bu akşam WWDC`de açıklanması beklenen iOs11 ve devamındaki sürümlerde listelenmemesine kesin gözüyle bakılıyor.

İOS kararını birkaç ay içerisinde uygulamaya koyacak. Kullanıcıların bu uygulamadan kurtulmak için uygulamanın doğrudan linke ulaşması gerek. 64 bit ve 32 bit uygulamalar arasındaki fark ne? Genel anlamda performans açısından aşırı bir değişik olmamakla birlikte 64 bit uygulamaların matematik becerileri çok daha Habertürk`ün haberine göre yüksek. Şifreleme, medya kodlaması gibi alanlarda performans olarak bariz farkla görünüyor ve 64 bit uygulamalar çok daha hızlı deneyim sunuyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün