İnternet paketi yetmeyenlere Google’dan sürpriz çözüm!

Triangle nedir? Google internet paketi yetmeyenler için nasıl bir çözüm sunuyor? Triangle ile daha verimli internet kullanımı kapıda… Google, Android kullanıcılarının hücresel veri yönetimini daha iyi yapabilecekleri Triangle adı verilen uygulama ile kullanıcılara çözümler sunuyor.

Android kullanıcıların uzun zamandır beklediği o özellik test edilmeye başlandı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hücresel veri kullanımını daha iyi kontrol edebilecek! Peki bu nasıl olacak?

Bilindiği üzere ülkemizde 4.5G Teknolojisinden sonra tarifelerin internet kotalarında artış olsa da çoğu kullanıcının internet paketi, isteklerini tam olarak karşılamıyor denebilir. Kullanıcıların isteği dışında internete bağlanan uygulamalar, tarifelerde bulunan internet kotasının çabucak dolmasına sebep olabiliyor. Özellikle Android cihazlarda görülen bu problem Google’ın yeni uygulamasıyla çözülecek gibi görünüyor.

Shift Delete’de yer alan habere göre: Triangle ile daha verimli internet kullanımı kapıda… Google, Android kullanıcılarının hücresel veri yönetimini daha iyi yapabilecekleri uygulamasını test etmeye başladı. Triangle adı verilen uygulama ile kullanıcılar, internet paketi kullanımlarını detaylı olarak görüntüleyebilecek.

Her uygulamanın internet kullanım oranını da inceleyebilecek olan kullanıcılar, istedikleri uygulamanın internet erişimini Triangle üzerinden durdurabilecek.

iPhone kullanıcılarının uzun zamandır sahip olduğu bu özellik, Triangle ile Android kullanıcılarına da sunulmaya başlayacak. Kullanıcılar istedikleri uygulamanın internet erişimini durdurarak internet paketinin daha verimli kullanabilecek.

Aslında Triangle, Google’ın internet kullanımını daha iyi kontrol etmek için kullanıcılarına sunduğu ilk uygulama değil. Önce şirketin web tarayıcısı Google Chrome’un mobil versiyonunda görülen bu özellik, daha sonra Google Pixel’de görülmüştü. Karşılaştıracak olursak Triangle, Google Pixel ile sunulan veri tasarrufu modundan çok daha iyi özellikler sunuyor.

Google, uygulama konusunda ayrıntılı bir açıklama yapmaktan kaçınsa da Filipinler’de bir veri yönetimi uygulamasını test ettiklerini açıkladı. Sadece gelişmekte olan ülkelerde yayınlanması beklenen uygulamanın ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]