Sosyal MedyaTeknoloji

Instagram’ın Hikayeler özelliğine müzik nasıl eklenecek?

Son yılların öne çıkan popüler sosyal medya uygulaması Instagram, kullanıcılarına sunduğu “Hikayeler” özelliğinin semeresini yiyor. Instagram’dan yapılan açıklamada 400 milyondan fazla insanın her gün Instagram Hikayeleri kullandığı kaydedildi. Popüler sosyal medya ağı, ayrıca insanların önemli anlarını paylaşmalarında büyük bir yeri olan Instagram Hikayeler için yeni bir özelliği de duyurdu.

HİKAYELERE MÜZİK EKLEME ÖZELLİĞİ GELİYOR

Bu yeni özellik sayesinde insanlar Instagram Hikayelerinde paylaştıkları fotoğraf ve videolara müzik ekleyebilecek. Seçili video veya fotoğraflara müzik eklemek için çıkartmalar seçeneği kullanılacak. Ayrıca iOS için yeni bir video veya fotoğraf çekerken, Boomerang ve Superzoom gibi kamera formatlarına ek olarak Müzik formatı da kullanılabilecek. İnsanlar müzik eklenen bir hikaye izlediğinde müzik otomatik olarak başlayacak ve şarkı ismi ve sanatçının belirtildiği bir çıkartma görecekler.

Bugün yalnızca belirli ülkelerde kullanıma sunulan Hikayelerde Müzik özelliği, yakında tüm dünyaya yayılacak.

INSTAGRAM’DA HİKAYELER’E MÜZİK NASIL EKLENECEK?

Uygulamanın sunduğu binlerce lisanslı şarkı arasında Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5 gibi çok popüler sanatçılar bulunuyor. Şirketten yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde daha fazla şarkın eklenecek.

Instagram hikayenize şarkı eklemek tıpkı bir etiket eklemek kadar kolay olacak. Aynı anket veya kaydırıcı eklermiş gibi kullanıcılar, müzik ikonunu gönderisi üzerine sürükleyerek kütüphaneden hikayelerine  uygun bir müzik seçebilecekler.. Üstelik kullanıcılar müziği ileri veya geri sararak istenilen noktadan başlamasını sağlayabilecekler.

İlk günden 400 milyon kullanıcı tarafından kullanılan özellik şimdilik sadece iOS’ta var. Çok yakında Android’e de çıkışını yapacak olan yeniliği kullanabilmek için uygulamanın güncellenmesi gerekecek.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün