Instagram yeni özelliklere doymuyor

Son yıllarda kullanıcı sayısını katlayan ve en çok rağbet gören sosyal medya uygulaması olan Instagram yeni özellikleriyle kullanıcılarını daha çok mutlu etme çabasını sürdürüyor. Amaç web üzerinden de kullanıcıları mutlu edebilmek.

Daha çok akıllı telefon uygulaması olarak düşünülen Instagram, web üzerinden sınırlı kalmasıyla kullanıcılarını tam olarak hoşnut etmekten uzaktı. Bu açığı farkeden Instagram, web uygulamasına cep telefonlarda geçerli olan özellikleri birer bire ekleyerek web üzerinden de daha etkin bir mecra olmayı amaçlıyor.

Tüm dünyaya yayılan milyonlarca kullanıcı  Instagramı web üzerinden kullanırken daha çok mutlu olacak.
İnstagram’a gelen son yenilik ile artık uygulamanın web sitesini kullananların yeni özellikten oldukça memnun olduğu haber veriliyor.

WEB SİTESİNE BİLDİRİMLER SEKMESİ EKLENDİ

Instagram’ın mobil uygulama sürümünde bulunan bildirimler sekmesi, bundan böyle internet sitesi üzerinden de kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Konuşma balonu içinde kalp simgesiyle, profil butonunun sol tarafına yerleşen yeni özellik sayesinde, cep telefonlarında olduğu gibi, takip bildirileri, etiketlemeler, beğeni ve yorumlar görülebilecek.

INSTAGRAM TARAYICILARDAN GİRİLEN BİR PLATFORMA DÖNÜŞÜR MÜ?

Instagram web sitesindeki bu yenilik kullanıcılar için sitenin giderek daha kullanışlı olmaya başladığı yorumlarına neden oluyor.

Mobil sürümde, web arayüzünden farklı olarak Ara ve Keşfet sekmesi görülüyor. Ayrıca internet üzerinde etkinlik sekmesi, sadece yapılan paylaşımlarla ilgili olarak içerik gösteriyor.

Yeni özellikler ve fotoğraf ekleyebilme özelliğinin de gelmesiyle ileride Instagram’ı tarayıcalarda daha çok kullanılan bir platforma dönüşme ihtimali söz konusu.

INSTAGRAM’LA İLGİLİ GÜNCEL İSTATİSTİKLER

Ortaya konan son veriler Instagram’ın 2018 yılında yalnızca ABD’de 106.2 milyon kullanıcıya sahip olacağını ortaya koyuyor. Dünya genelinde aylık 400 milyon kullanıcı bu uygulamayı aktif olarak kullanıyor. İlerisi için daha da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olması beklenen uygulamayı internet kullananıcılarının bugün için sadece yüzde 20’si Instagram kullanıyor.

Kadın-erkek kullanıcılar açısından bakıldığında tam bir denge durumu sözkonusu.Dünya genelinde Instagram’ı kullananların yüzde 51’ini erkekler oluşturuyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]