İlhan Şeşen’in Aliye dizisinde oyunculuğa başlamasının nedeni parasızlık

Şarkıcı-oyuncu İlhan Şeşen’in 2004’te ATV’den yayınlanana “Aliye” adlı diziye dahil olma sebebinin bir aylık cebinde kendisini geçindirecek kadar parasının kalması olduğu ortaya çıktı.

Karar gazetesinden Erkut Tezrdi’ye konuşan İlhan Şeşen, hayatındaki bilinmeyenleri anlattı. 2004 yılında yayınlanan ve ses getiren dizide “Doktor Feyyaz” karakterini canlandıran İlhan Şeşen’in oyunculuk kariyeri bu dizi ile başlamış oldu. İlhan Şeşen’in cebinde bir aylık parası kaldığı için projede oynamak zorunda olduğu ortaya çıktı.

EN BÜYÜK PROJEM…

Bu itirafı röportajda dile getiren Şeşen’in oyunculuk serüveni de böylece başlamış oldu. Aliye, dizisinden sonra gerek TV dizileri gerekse de sinema filmlerinde rol alan İlhan Şeşen’in müzik kariyeri adeta geri planda kaldı. En büyük projesinin ne olduğu sorusuna cevap veren Şeşen, ” proje olan benim. En büyük projem de birikmiş yirmi küsur şarkım” diyerek müzik kariyeriyle ilgili geleceğe dair ipucu vermiş oldu.

İlhan Şeşen, geçtiğimiz cuma günü vizyona giren “Saklı” filmindeki performansıyla Cezayir’de En İyi Erkek Oyuncu Ödülü aldı.

Müziği bırakıp bırakmadığı sorulan Şeşen, önümüzdeki dönemde peş peşe iki albüm çıkaracağının müjdesini verdi.

ÇOK İYİ OYUNCU BİLE YÖNETMEN SAYESİNDE OYNAR

Vizyona yeni giren Saklı filmiyle ilgili sorulara da cevap veren İlhan Şeşen, Rolün hakkını verdiğini söyledi. ” Şu kesin. çok ama çok iyi bir oyuncu bile, yönetmen sayesinde oynar.” şeklinde konuşan Şeşen, kendisi için önemli olanın “yapmak” olduğunu ifade etti.

Halen Fox TV’de yayınlanan Aşk yalanı Sever dizisinde oynayan Şeşen, hayatındaki dönüm noktalarından biri olan Aliye dizisine başlamasını şöyle anlattı: ” Cebimde son param kalmıştı. Beni ancak bir ay idare eder. Baktım olmuyor. Atladım arabaya. Bodrum’a doğru yol aldım. Orada ne olursa olsun mantığındaydım. Çevre yoluna girdim. O sırada telefonum çaldı. Açtım telefonu, karşımda Kudret Sabancı, ‘abi Aliye diye bir dizi başlıyor tam senlik. Oynamak ister misin?’ dedi. ‘Ne zaman gelmem gerekiyor kudret?’ diye sordum. Dedi ki ‘ Dün abi!’..Arabayı hemen çevre yolunda kenara çektim.”

SİNAN ÇETİN’LE FİLM ÇEKMİŞ ADAMIM

Hem çok zorlandığı hem de çok keyif aldığı proje olarak Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı henüz yayınlanmayan Propaganda2 filmini gösteren Şeşen, filmin kendisine kattığı şeyin çok büyük olduğunu dile getirdi.

İlhan Şeşen, “Film ister yayınlansın ister yayınlanmasın aklıma gelen ilk şey odur. Bir köylüyü oynadım. Kaba da konuştum. Hiç yapmadığım şey. Beni zorlayan bir rol oldu.” diye konuştu.

MEDYABEY

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]