İkimizin Yerine bu hafta sonu da perdede fırtına gibi esti

İkimizin Yerine sinemada fırtına gibi esmeye devam ediyor. İkinci haftanın sonunda elde edilen verilere göre İkimizin Yerine bu hafta sonu da en çok izlenen film olmaya devam etti. Konusu, oyuncu kadrosu ve sinematografik özellikleri ile son on yılın en iyi aşk filmi olduğu belirlenen İkimizin Yerine bu hafta sonu 273 bin 89 kişi tarafından izlenerek ikinci hafta sonunda da en çok izlenen film olma sayısına da ulaştı.

İkimizin Yerine adlı romantik film ilk haftasını 569 bin 13 gişe rakamı ile tamamlamıştı. Film 10 günde 842 bin 102 kişi tarafından izlenerek yeni bir rekora doğru ivmesini arttırıyor.

Seyircinin çok özlediği iki isim perdede ikinci haftasının sonunda rekora koşuyor. İkimizin Yerine isimli romantik aşk filmi izleyicisi tarafından son yılların en beğenilen aşk filmi olmasıyla birlikte tüm zamanların en iyi aşk filmi olan Love Story ile de özdeşleştiriliyor.

21 Ekim Cuma günü vizyona giren; Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’in başrolünde oynadıkları İkimizin Yerine adlı sinema filmi çok başarılı bir gişe açılışı ile dikkati çekti. “İkimizin Yerine” 3 günde 330 bin kişiye ulaşmıştı. Bu rakam son on yılın en iyi açılış yapan aşk filmi olma ünvanını da beraberinde getirmişti. Umur Turagay’ın yönettiği yapım, 2003 yılında vizyona giren ‘Asmalı Konak Hayat’ın (ilk 3 günde ise 663 bin 273 seyirci) ardından en iyi açılış yapan film olmuştu.

İkimizin Yerine Künye: 

Vizyon tarihi: 21 Ekim 2016 (2 s 6 dk)
Yönetmen: Umur Turagay
Oyuncular: Serenay Sarıkaya, Nejat İşler, Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Özgür Emre Yıldırım, Aslı Bekiroğlu, Merve Çağıran, Ayşegül Cengiz Akman, Sezin Bozacı, Uğur Uzunel…
Tür: Romantik
Ülke: Türkiye

Filmin konusu

Küçük bir kasabada yaşayan ve sürekli kendini tekrarlayan hayatının sırrını çözmeye çalışan Çiçek ailesinin kendisine dayattığı hayatın içinde sıkışıp kalmış genç bir kadındır. Hayata dair çözülmeyen soruları olan genç kadın kasabaya yeni gelen edebiyat öğretmeni Doğan ile karşılaşınca her şey değişir. Doğan bu yasak aşka ne kadar dirense de kendini Çiçek’e aşık olmaktan alıkoyamaz. İkili arasında büyük bir aşk başlar. Doğan ve Çiçek farklı hayatlarına rağmen birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırken bir ailenin de kaderini kökünden değiştirecektir.

“Gitmeye değer bir film: ikimizin Yerine…” Filiz Özkol’un film hakkındaki yazısını okumak için tıklayınız

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]