İBB Sıla konserinin neden iptal edildiğini açıkladı

Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne katılmayacağını “Böyle bir şovun içinde olmayacağım” sözleriyle açıklayan ve büyük tepki toplayan Sıla’nın İstanbul ve Bursa’daki konserleri iptal edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sıla’nın konserlerinin neden iptal edildiği ile ilgili açıklama yaptı. Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin FETÖ’nün darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi “şov” olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

“ŞOV” AÇIKLAMASI TEPKİ TOPLADI

İBB’nin açıklamasında, 15 Temmuz’da darbecilere karşı bütün Türkiye’de onurlu bir duruş sergilendiği belirtilerek, “Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde yapılması düşünülen konserleri belediyemizce iptal edilmiştir.”

“SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM” DEMİŞTİ

7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne sanat dünyasından çok sayıda isim katılmış, Sıla ise “Kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içinde bulunmayı tercih etmiyorum” diye konuşmuştu. Bu açıklamasıyla eleştiri yağmuruna tutulan Sıla, tepkilere  “Bu konuyla ilgili izahat vermek istemiyorum. Yanlış tarafa çekmek isteyen, tabii ki yanlış tarafa çekti. Ama ben sözümün arkasındayım. Demokrasi demiyor muyuz? Ben de fikrimi, düşündüğümü söyledim işte.” diye yanıt vermişti.

 

BURSA KONSERİ DE İPTAL

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı’ndan yapılan açıklamada ise Sıla’nın 28 Eylül’de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan Sıla Gençoğlu’nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir.” ifadesine yer verildi.

KAYSERİ KONSERİ İÇİN SALON VERİLMEYECEK

Popçu Sıla’nın Kayseri’deki konseri Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildipi gaber veriliyor. Büyükşehir Belediyesi Sıla konseri için istenen Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’ni vermeyeceği öğrenildi.

7 Ağustos’ta İstanbul-Yenikapı Türkiye tarihinin en büyük mitingine sahne olmuş ve farklı siyasi görüşler taşımalarına rağmen 5 milyon kişi bu mitingde buluşarak Türkiye’nin birlik beraberliğini tüm dünyaya göstermişti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]