Hüseyin Avni Mutlu için beklenen karar çıktı

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile ilgili flaş gelişme….Avni Mutlu, tutuklandı. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da aralarında bulunduğu 12 kişinin tutuklandığı haber veriliyor.

Bilindiği üzere Avni Mutlu, 10 gündür gözaltındaydı. Sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilmişti.

VATANDAŞLARIN TEPKİSİYLE KARŞILAŞTI

Savcılığa sevkleri öncesinde sağlık kontrolü için Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne götürülen Hüseyin Avni Mutlu ve diğer şüpheliler, çevredeki vatandaşların tepkileriyle karşılaştı.
Bazı vatandaşların Çevik Kuvvet otobüsünü yumrukladıkları görüldü. “Vatan hainleri, bunları asacaksınız” diye bağıran vatandaşlar güçlükle sakinleştirildi. Şüpheliler daha sonra adliyeye götürüldü.

246 MÜLKİ AMİR UZAKLAŞTIRILDI

Hüseyin Avni Mutlu, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 246 mülki amir arasında yer alıyor.

Mutlu, 2010-2014 yılları arasında İstanbul Valiliği yaptı, 15 Eylül 2014’te merkez valiliğine alındı. Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı protestolarında da İstanbul valiliği görevini yürütüyordu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]