Hürriyet’in o haberine yalanlama

Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, Hürriyet Gazetesi’nin İstanbul Ortaköy’de gerçekleştirilen terör saldırısının 10 gün önceden ABD istihbaratı tarafından kendisine bildirildiği yolundaki haberi yalanladı. Hürriyet, konuyla ilgili haberinde güvenlik zaafına vurgu yapılmıştı. Koçarslan bugün tekrar bir açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı.

Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan’ın bu sözlerinin Hürriyet internet sitesinde yayınlanmasının ardından sosyal medya üzerinden İçişleri Bakanlığı ve İstanbul emniyetine yönelik haksız saldırılar başladı. Hürriyet’in bu yanlış algı operasyonuna Mehmet Koçarslan sert tepki gösterdi.

“SÖZLERİMDEN YANLIŞ ANLAMLAR ÇIKARILDI”

Mehmet Koçarslan: ‘Sözlerim anlamının dışında paylaşıldı. İçim kan ağlıyor. Canlarımız öldü. Arkadaşlarım, misafirlerim öldü. İçim kan ağlıyor. Acımız bile tazeyken maalesef sözlerimden yanlış anlamlar çıkartılmış” dedi.

ABD İSTİHBARATI BANA BİLGİ VERMEDİ

Koçarslan şöyle devam etti:”Amerikan istihbaratı bana bilgi vermedi. 29 Ekim’de gazetelere, televizyonlara yansıyan ve kendi vatandaşlarına yönelik yaptıkları uyarıyı anlatmaya çalıştım. Dediğim sadece budur, verdiğim tepki buna yöneliktir. 17 Aralık’tan beri Beşiktaş’tan Bebek istikametine kadar İstanbul polisi 3 ayrı noktada kontrol noktası oluşturmuştu.”

“BÜTÜN ÖNLEMLERE RAĞMEN SALDIRI GERÇEKLEŞTİ”

Koçarslan: “Polis arkadaşlar yağmurda, çamurda görev yapıyor, aramalar gerçekleştiriyordu. Hatta dün bu kontrol noktaları 4’e çıkartılmış. Benim çalışanlarım bile işyerine bu aramalardan geçerek gelmişler. Bütün bu önlemlere rağmen hain saldırı gerçekleşti’ dedi.

KATİL NOEL BABA KIYAFETİ GİYDİ Mİ?

Reina’da gerçekleşen terör olayı ile ilgili teröristin noel baba kıyafeti giydiği yolundaki detay dikkatlerden kaçmamıştı. Noel baba kıyafeti giydiği şeklindeki haberin ilk kaynağı sorgulanıyor. Sabah yazarı Hilal Kaplan, sosyal medya hesabından Noel baba kıyafeti detayının nereden çıktığı ile ilgili paylaşım yaptı. Hilal Kaplan: “Şu Noel Baba kıyafeti detayı da yalan çıkarsa, haberi ilk geçen ajans Doğan olabilir. Tivit saati 1.39” diye yazdı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]