Medya

Hürriyet, Sibel Arna ile yollarını ayırdı…Sırada Ayşe Arman mı var?

Hürriyet gazetesi 2003 yılından bu yana gazetede yer alan Sibel Arna ile yollarını  ayırdı. Arna, geçtiğimiz ay gazetenin okur temsilcisi Faruk Bildirici tarafından Ayşe Arman’la birlikte özellikle Instagram hesaplarından reklam yaptıkları gerekçesiyle uyarılmışlardı. Sibel Arna ile yolların bu olayın sonrasına gelmesi acaba aynı operasyon Ayşe Arman’a da yapılacak mı sorusunu akıllara getirdi?

FARUK BİLDİRİCİ SİBEL ARNA VE AYŞE ARMAN’I UYARMIŞTI

Faruk Bildirici medyada gündem olan söz konusu yazısında  iki yazarın Instagram hesaplarından sık sık bir ayakkabı firmasının reklamını yaptığını belirtmişti. Bildirici, Arman ve Arna’ya Doğan Yayın İlkeleri’nin  “gazete, dergi çalışanları ve dışarıdan katkıda bulunanların sosyal medyadaki faaliyetlerini de kapsadığı”vurgusu yapan 23. maddesini hatırlatmıştı.

FARUK BİLDİRİCİ’YE “AYAR” GİBİ CEVAP

İşte, o iki yazardan biri olan Sibel Arna’nın bileti kesilmesiyle gözler Ayşe Arman’a çevrildi. Arman, Faruk Bildirci’ye cevaben kaleme aldığı yazısında sosyal medya hesaplarını kendi kişisel alanı olarak gördüğünü ifade etmiş Faruk Bildirici’ye tabiri caizse ayar vermişti.

2003 yılından bu yana Hürriyet’te çalışan Sibel Arna, gazetenin cumartesi ve pazar eklerinde moda yazıları kaleme alıyordu.

SİBEL ARNA KİMDİR?

Sibel Arna, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun. 1997-2000 yılları arasında Milliyet gazetesinde moda, kozmetik ve güzellik üzerine “Gezdim Gördüm Yazdım” köşesini hazırladı. 2000-2002 yıllarında, Sabah gazetesi Hafta Sonu İlaveleri için mekanlar, moda, tasarım, sinema ve müzik gibi alanlarda haber, röportajlar yaptı.

2002 yılının Temmuz ayında Vatan gazetesine transfer oldu. 2003 yılının Ocak ayından sonra da Hürriyet gazetesine geçti.  2006 yılının Eylül ayından itibaren CNN TÜRK televizyonunda “Trends” adlı programı hazırlayıp sunmaya başladı.

Sibel Arna 30 Ekim 2010 tarihinde Acun Ilıcalı tarafından 2010’da Show TV’de yayınlanmaya başlayan ancak Star TV’ye transfer olan Yok Böyle Dans yarışmasına yarışmacı olarak katıldı.

2015 yılında; sunuculuğunu Ebru Akel’in yaptığı Show TV 2. sezon “Bu Tarz Benim” yarışmasında; Jüri koltuğunda yer aldı.

Sibel Arna, 2009 yılında “Sushico Chinese in Town” suşi dükkanlarının sahibi Selim Yalın ile evlendi. 2011 yılının Aralık ayında boşandı. Arna’nın Rüzgar adında bir oğlu var.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı