İsmet Berkan’ın Hürriyet’ten ayrılmasının İzzet Çapa’nın yazısıyla bir ilgisi var mı?

Hürriyet Gazetesi’nde bir yazarla daha yollar ayrıldı…  Hürriyet yönetimi köşe yazarı İsmet Berkan’ın yazılarına son verdi.  İsmet Berkan’ın ayrılık haberini yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu:

Cem Küçük’ün konuyla ilgili paylaşımları şöyle:

“Aydın Doğan, İsmet Berkan’ı da kovmuş. Doğan’ın kendi şahsi tasarrufudur. Siyasi bir sebebi yok bu kovmanın.

Doğan Grubu hakkında söylediklerim hep gerçek çıkmıştır. Bunu hala anlamayanlar kafasına bu hakikati soksun”

Medyaradar’dan Alev Gürsoy Cimin’e konuşan İsmet Berkan “kovulma” olayını doğruladı. Berkan’ın “Evet, Hürriyet’le yollarımızın ayrıldığı doğrudur. Bunun adına tam anlamıyla kovulma diyebilir miyiz bilmiyorum. Anlaşmalı bir şekilde saygılıca yol arkadaşlığımıza son verdik.” dediği haber veriliyor.

Berkan, “Aydın Bey mi sizi gönderdi” şeklindeki soruya ise “Sayın Aydın Doğan’la görüşmeyeli belki de en az 3 yıl olmuştur. Bu kararı kim neden verdi inan ben de bilmiyorum. ” şeklinde karşılık verdi.

İsmet Berkan “Yazılarınızla ilgili bir sıkıntı mı sözkonusu oldu” şeklindeki soruya ise “Bunu ben de bilmiyorum.Detayları da Cem Küçük’e sorarsınız. Madem herşeyi biliyor. Herşey daha çok yeni. İlerleyen günlerde öğreneceğim. Hürriyet’i seviyordum, gazeteme ve karara da saygım sonsuz” diyerek cevap verdi.

İZZET ÇAPA’NIN İSMET BERKAN YAZISINDAN 3 GÜN SONRA…

İzzet Çapa, geçtiğimiz günlerde Superhaber adlı internet sitesinde İsmet Berkan ile ilgili uzun bir yazı almıştı. ‘Nerede o İsmet Berkan i.nesi’ başlıklı yazısı gerek medyada gerekse sosyal medya oldukça konuşulmuştu. Yazısında İzzet Çapa, gazetecilik mesleğinin duayenlerinin İsmet Berkan hakkındaki fikirlerine yer vermişti.

İzzet Çapa’nın kaleme aldığı İsmet Berkan yazısından sadece 3 gün sonra Hürriyet’le yollarını ayırması dikkatlerden kaçmadı. Medya kulislerinde bu ayrılıkla İzzet Çapa’nın yazısının bir ilgisi var mı sorusu konuşuldu.

İşte, İzzet Çapa’nın İsmet Berkan’la ilgili yazdığı o yazısı; tıklayın

İSMET BERKAN KİMDİR?

Türkiye’nin Gazetecilik Enstitüsü (bugünün İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi) mezunu ilk kadın gazetecilerinden Necla Tümay Berkan’ın oğlu. Henüz çocuk denecek bir yaşta, 14 yaşında Cumhuriyet gazetesinde çalışmaya başladı. 1978’den 1991 yılına kadar Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği, sayfa sekreterliği ve yayınlanan eklerin editörlüğünü yaptı.

Para dergisinde genel yayın yönetmeni, Aktüel dergisinde editörlük görevi yaparken, bu sırada Hürriyet gazetesinde medya ile ilgili bir köşe yazdı.

1994 yılında Yeni Yüzyıl gazetesinin çıkış hazırlıklarına katıldı, 1996 Mart ayına kadar bu gazetede Yazıişleri Müdürü ve yazar olarak görev yaptı. Yeni Yüzyıl’daki bir iç anlaşmazlık sonrası bu gazeteden ayrıldı, bir dönem Posta gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

İsmet Berkan, Radikal’in çıkmaya başlamasıyla bu gazetenin Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı oldu. 2000 yılının Ekim ayında gazetenin genel yayın yönetmenliğine getirildi. Uzun süre yürüttüğü bu görevi 31 Ağustos 2010’da bıraktı.

Berkan 6 yıldır Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıyordu. Berkan,  evli ve 2 çocuk babası.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]