Hürriyet Gazetesi yazarı Ayşe Aral’ın vefatının ardından ünlüler neler yazdı?

Hürriyet Kelebek yazarı Ayşe 46 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü karikatürist Tekin Aral’ın kızı Ayşe Aral, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu hayatını kaybetti. Ünlü isimler sosyal medya hesaplarından Ayşe Aral’ı ebediyete böyle yolculadılar. Ünlüler Ayşe Aral için neler söyledi haberimizde…

Ayşe Aral geçtiğimiz yıl Şubat ayında da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmış ve hastanede yaklaşık bir buçuk ay tedavi görmüştü. Aral; dün akşam saat 20.30 sıralarında evinde dinlenirken fenalaştı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan yazaın kalbinde pil takılıydı.

Ayşe Aral (21 Haziran 2017 Çarşamba) yarın Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

Ünlüler Ayşe Aral’ın vefatının ardından neler söyledi?

Aral hastalığı hakkında bu yazıyı kaleme almıştı!

Aral, ‘inme inmiş’ diye özetlediği hastalığının ardından 2016 Nisan’ın da şunları yazmıştı; “Mutfağa gitmiştim, oburluğum tutmuştu, çikolata ve kola aldım. Keyifli keyifli yatağıma kuruldum, filmi de kaldığım yerden açtım. Yedim yedim doymadım, biraz daha alacaktım, o anda yere çakıldım! Sanki ayaklarım kenetlendi. Kalkmaya çalıştım, baktım sağ kolum oynamıyor! Evde de yalnızım. Sol kolum maşallah cillop gibi ama yetmiyor, beni ayağa kaldırmıyor!

O an sol bacağımı fark ettim, oynuyor. Ve yarım güçle kalkmayı başardım.

Sabah tam yataktan kalkacağım, ikinci düşüşümü yaşadım.

Ve çığlıklar. Hastaneye ambulansla gittim… Beynime baktılar… İnme geçirmişim. Pıhtı gitmiş.

Aman Allahım, bu da mı başıma gelecekti? Ben yine gayet kendimden emin “Eee geldiyse geldi!” tarzında doktorlarımı dinledim. Şimdi düşünüyorum da, ne sakinmişim!

Hastaneye yattım, tam üç hafta! Çoğu zaman sinirliydim. İki yatılı hemşire beni bırakıp kaçtı. Hastanede azarlamadığım iki doktor kaldı. Düşünsenize, sen sen değilsin artık… Ne olacağını da kestiremiyorsun… Bir yanın “bittin ya bittin, buraya kadarmış” diyor. Yok len diyorsun bazen, kalk kalk… Fizik tedavi uzmanının dediklerini yap.

Bacağın başladı işte harekete, yürüyor hadi Ayşe. Sıra kolda, hadi az biraz çaba…

Bir de surat çalış, mimikler nerede? Rırrrrrrrr sesini çıkart…

Ve beklenen gün geldi çattı, hastaneden taburcu oldum. Yürüyorum artık, kolum çevirip kaldırınca saçıma bile değiyor. Dilim çözüldü. Nasıl çözülmesin ki, ben Ayşe’yim, konuşmadan duramam ki….

Şaka bir yana verilmiş sadakam varmış. Hızla ilerledim iyileşme yönünde.

Olur mu dedim Ayşe, daha sen iki ay önce bas bas bağrınmadın mı yaşım 45, yolun yarısındayım diye? Daha hayallerin var, kızın var… 23 yaşında da olsa, o benim için hâlâ bebek.

Hadi dedim, sen sırtlanırsın bunu da. Daha evvel sırtlandığın gibi… Haydi bre…

Hastaneden çıkınca bu sefer ev bölümü başladı… Evdeki hocam evlere şenlik. Melike Yüksel Özdoyuran… Ayşe diyor, geleceğiz bunun üstesinden.

Ben de geeeellllceeez diyorum, ay pardon yani geleceğiz.

Artık sol elimden her iş geliyor. Dilime gelince, biraz ecnebi biraz da kafası iyi gibi konuşuyorum…

Tamamen geçmesi biraz zaman alıyor, çok değil üç, beş ay…

Ben o kadar dayanır mıyım bilmiyorum. Tez canlıyım ve bunun için çok çalışıyorum.

Hayatta her şey insanlar için. Bu hastalık niye beni buldu demiyorum. İnsanlar orada burada ölürken ben kendime ağlayamıyorum. Ya daha kötü olsaydı, ya, ya, ya…

Hep şükrediyorum.

Bu belki de bana bir hediye çünkü en baştan vücudumu tanıyorum.

Küçük bir bebek gibi emekledim, şimdi ise yürümeye başladım. Yazacağım dedim, sağ kol falan dinlemedim, suyu mu çıktı sol kolunun yürü!

Yaz Ayşe yaz dedim.

Artık geri döndüm.

Artık hayatı başa sarıyorum.

Dedim ya hayatta her şey insanlar için, her şey…”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]