GündemManşet

Hidayet Türkoğlu’ndan Enes Kanter’e hakaret davası

FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen ve hakkında yakalama kararı bulunan NBA’de forma giyen basketbolcu Enes Kanter’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanacağı haber veriliyor. Enes Kanter’in geçmişte de basketbol milli takımımıza çağrılmaması nedeniyle hakaret içeren paylaşımlarda bulunmuş ve bu paylaşımları geniş kitlelerin tepkisine neden olmuştu.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NU HEDEF ALDI

NBA’de New York Knicks forması giyen ve FETÖ elebaşına yakınlığıyla da bilinen Enes Kanter hakkında farklı tarihlerde birden fazla kez Hidayet Türkoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle iddianame düzenlendiği öğrenildi.

İstanbul Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Enes Kanter’in sosyal paylaşım sitesinde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na hedef alan küçük düşürücü ve incitici mesajlarına yer verildi.

İddianamede, Enes Kanter hakkında yakalama kararı bulunduğu, ifadesi alınamayan Kanter’in işlediği hakaret suçunun cezalandırılması gerektiği ifade edildi.

İddianamede Kanter hakkında ‘Hakaret’ suçu kapsamında bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istenirken, suçun aleni işlendiği gerekçesiyle ceza yarı oranında artırılmasını talep edildi. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı