Hidayet Türkoğlu’ndan Enes Kanter’e hakaret davası

FETÖ’ye yakınlığıyla bilinen ve hakkında yakalama kararı bulunan NBA’de forma giyen basketbolcu Enes Kanter’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanacağı haber veriliyor. Enes Kanter’in geçmişte de basketbol milli takımımıza çağrılmaması nedeniyle hakaret içeren paylaşımlarda bulunmuş ve bu paylaşımları geniş kitlelerin tepkisine neden olmuştu.

HİDAYET TÜRKOĞLU’NU HEDEF ALDI

NBA’de New York Knicks forması giyen ve FETÖ elebaşına yakınlığıyla da bilinen Enes Kanter hakkında farklı tarihlerde birden fazla kez Hidayet Türkoğlu’na hakaret ettiği gerekçesiyle iddianame düzenlendiği öğrenildi.

İstanbul Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede, Enes Kanter’in sosyal paylaşım sitesinde Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu’na hedef alan küçük düşürücü ve incitici mesajlarına yer verildi.

İddianamede, Enes Kanter hakkında yakalama kararı bulunduğu, ifadesi alınamayan Kanter’in işlediği hakaret suçunun cezalandırılması gerektiği ifade edildi.

İddianamede Kanter hakkında ‘Hakaret’ suçu kapsamında bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası istenirken, suçun aleni işlendiği gerekçesiyle ceza yarı oranında artırılmasını talep edildi. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]