HELİN AVŞAR: MUHTEŞEM YÜZYIL’DAN TEKLİF GELSE HAYIR DEMEM!(MEDYABEY-ÖZEL)

Habertürk’teki röportajlarına başladığından beri yoğun eleştiri bombardımanına tutulan Helin Avşar üç yıl aradan sonra hala işine devam etmesini başarmasıyla açıklıyor. Sıkı durun; Avşar’ın gazetecilikten sonraki merakı ise oyunculuk. Onu yine cümbürcemaat eleştiri bombardımanına tutacağımız günler sanki uzak değil gibi.

Yıllarca Hülya Avşar’ın gölgesinde kalmıştı Helin Avşar. Ama Habertürk gazetesinde üç yıldan beri ilginç röportajların altına imza atması söylediği gibi kendine olan güvenini arttırmış.

Başlangıçta yoğun olarak gelen eleştirilere üzülen Helin Avşar daha sonradan neyse ki kendini toparlayıp iyice işine vermiş kendini. Avşar’ın beklentisi gazetecilikle sınırlı değil. İleride oyuncu olmak istediğini hatta bunun için kurs aldığını söylüyor. Sitcom projesinde yer almayı kafasına koymuş. Şu sıralarda ise sıkı bir Muhteşem Yüzyıl dizisi fanatiği olmuş.

O, her ne kadar sitcom bana daha uygun dese de Muhteşem Yüzyıl’dan teklif gelse hiç düşünmeden setin yolunu tutacakmış gibi bir hali vardı Helin Avşar’ın.

MEDYABEY: Habertürk gazetesinde yaptığınız röportajlardan sonra Show TV’de magazin programı için de röportajlar yapmaya başladınız. Artık Helin Avşar için önlenemez bir yükselişten bahsedebilir miyiz?

H.AVŞAR: İki çalıştığım kurum da iyi kurumlar. Bu yüzden çok şanslıyım. Özellikle Show TV’de olmak benim için çok gurur verici.

MEDYABEY: Gazetede röportaj yapmak mı yoksa TV kanalı için röportaj yapmak mı; hangisi size daha uygun?

H.AVŞAR: Aynı şeyi yapıyorum aslında. Bir tanesi yazılı diğeri görüntülü. İkisi arasında bir tercih yapamam. Gazete benim ilk gözağrım. Ama televizyonu da çok seviyorum.

MEDYABEY: Gazeteciler sizi bir mekanda fotoğraflarken onlara ‘neden çekiyorsunuz, ben de sizin meslektaşınızım’ şeklinde bir tepki vermişsiniz. Acaba gazeteciler meslektaş olarak sizi benimseme konusunda bir zorluk yaşıyor olabilirler mi?

H.AVŞAR: Evet. İlk etapta bayağı bunu hissettim. Fakat mesleğe başlayalı üç sene olduğu için sanırım artık bana alıştılar. Bana bazı konularda yardımcı olan çok da gazeteci arkadaşım var. Bu yüzden de ayrıca mutlu oluyorum.

MEDYABEY: Bir ara moda işine ilgi duymuştunuz. Sonrasında üç senedir gazetecilik yapıyorsunuz. Birgün gazetecilikten de sıkılma veya vazgeçme ihtimaliniz olabilir mi?

H.AVŞAR: Yok bu imkansız. Zaten televizyona başladım. Allahtan gayet de güzel gidiyor. Ben bu işi çok sevdim. İnsanlar üniversiteyi bitirdikten sonra birkaç iş deniyorlar. bazı işi seviyor bazısını da sevmiyorlar. Bu da çok normal. Ben tekstilci değildim.Giyinmek kıyafet yapmakla aynı şey değil. İşin yapım tarafı çok farklı. O yüzden de o işin bana uymadığını düşündüm. Zevk almıyordum çünkü.

MEDYABEY: Gazeteciliğe başladığınızda size yoğun eleştiriler oldu. Bu eleştirilerden olumsuz olarak etkilendiniz mi?

H.AVŞAR: İlk başladığım zamanlarda bu eleştirilerden dolayı çok üzülüyordum. Çünkü o zaman yaşım da küçüktü. Şimdiki olgunlukla eleştirileri karşılayamıyordum. Zamanla o eleştiriler geçti. Dediğim gibi üç senedir yapıyorum bu işi. Bırakmayı da düşünmüyorum. Çünkü bu işte kendimi bulduğumu düşünüyorum. O yüzden de bu iş inşallah ölene kadar devam edecek.

MEDYABEY: Yok Böyle Dans’ta yer alacaksınız. Karar aşamasında hiç zorlandınız mı? Acun Ilıcalı’nın sizi ikna etmek için uğraşması gerekti mi?

H.AVŞAR: Yok hiç uğraşmadı. Çünkü Acun, bizim aileden olduğu için seve seve evet dedim. Fakat çok çalışmam gerekiyor. Doğruyu söylemek gerekirse rakiplerim çok iyi(Gülüyor). Eksiklerimi inşallah çalışarak halledeceğim.

MEDYABEY: Kafanızda bir sıralama var mı? Mesela, ilk beşte yer alırım diyor musunuz?

H.AVŞAR: Programda çok fazla ilerleyebileceğimi düşünmüyorum. Ama inşallah ilerlerim. Bu çalışmakla da ilgili. Orada çalışırsanız kalırsınız, çalışmazsanız elenirsiniz. Yetenek de önemli tabii ki.

MEDYABEY: Dansla aranız nasıl? Kendinizi yetenekli bulur musunuz?

H.AVŞAR: Kulübe gidince dans ederim. Ama bugüne kadar dans konusunda bir şey yapmadım.

MEDYABEY: İleride içinde olacağınız, kafanızda tasarladığınız TV projeleri var mı?

H.AVŞAR: Evet, var. Zaten Caner Erdem’le de konuşuyoruz. Ocak ayında inşallah Show TV’de başka bir TV projesinin içinde olabilirim.

helin-avsar

MEDYABEY: Sizinle ilgili medyada bir haber çıkmıştı. Sitcom projesi olursa oyunculuğu düşünebileceğinize dair bir haber vardı.

H.AVŞAR: Evet. Dizilerde oynamayı pek düşünmüyorum.

MEDYABEY: Mesela, Muhteşem Yüzyıl dizisinden teklif gelse yok mu dersiniz?

H.AVŞAR: Gelmez de, ama gelse yok demem tabii ki. Çünkü fazla dizi izlememe rağmen Muhteşem Yüzyıl’ı kesinlikle izliyorum. Çok sevdiğim bir dizi. Oradan bir teklif gelse tabii ki de kabul ederim; etmez miyim.

Ama genel olarak sitcom’da olmak isterim. Benim mizacım komik bir projede olmamı gerektiriyor sanki.

MEDYABEY: TV izler misiniz?

H.AVŞAR: Ben inanılmaz bir izleyiciyim. Gece uyurken bile televizyonum açıktır. TV’de her şeyi izlerim.

MEDYABEY: Dizi olarak Muhteşem Yüzyıl’ı izlerim dediniz. Başka izlediğiniz dizi yok mu?

H.AVŞAR: Avrupa Yakası’nı da çok seviyordum. İnşallah tekrardan başlar. Aşk-ı Memnu’yu da izlerdim. Onun haricinde oturup da baştan sona izlediğim bir dizi gerçekten olmadı.

MEDYABEY: Muhteşem Yüzyıl izlemek için özellikle evde kalıp diziyi izlediğiniz oluyor mu?

H.AVŞAR: Çarşamba günleri bir yere gitmem. Evde bekliyorum(Gülüyor).

MEDYABEY: Oyuncu olarak kimleri beğeniyorsunuz?

H.AVŞAR: Son yıllarda çok sayıda iyi oyuncular ortaya çıktı. Eskiden böyle değildi. Mankenden oyuncu olur mu diyorlardı, ama mesela, Kıvanç Tatlıtuğ ve Cansu Dere çok iyi oyuncular. Diğerleri de var tabii. Artık yurtdışındaki oyunculuk düzeyini yakaladık bence.

MEDYABEY: Oyunculuk için çabanız oldu mu? Mesela, hiç oyunculuk eğitimi aldınız mı?

H.AVŞAR: Evet. Birkaç kere diyalog kursuna da gittim. Sertifikam var.

MEDYABEY: Demek ki ileride oyunculukta şansınızı deneyeceksiniz o zaman?

H.AVŞAR: Açıkçası ben TV ile ilgili her türlü teklife açığım. Bana uyan programları zaten yapıyorum. Onun haricinde bir sitcom olursa da hayır demem. Muhteşem Yüzyıl’a da demem( Kahkahalar).

MEDYABEY: TV’de izlemek istemediğiniz, tahammül edemediğiniz program tipleri var mıdır?

H.AVŞAR: Evet, var. Mesela, bazı kanallarda görüyoruz aslında gerçek olmayan kişilerin birbirlerine düşürülüp kavga ettirildiği reyting yapmaya çalışılan reality şov tarzı programları sevmiyorum. Onları izlemem. Çünkü bana bir şey katacağını zannetmiyorum bu programların. Zaten kavga gürültüyü fazla sevmiyorum.

MEDYABEY: Peki, haberleri izler misiniz?

H.AVŞAR: Haberleri kesinlikle izlerim. Tartışma programlarını da aynı şekilde izlerim. Bunları zaten izlemek zorundayım çünkü işim bu oldu artık.

MEDYABEY: Eskiden ister istemez Hülya Avşar’ın gölgesindeydiniz. Sizce aynı durum devam ediyor mu?

H.AVŞAR: Yok, artık hiç öyle değil. Olay tamamen değişti. Röportaj olayına girmem kendime güvenimi arttırdı. Ondan önce yaptığım işlerde bu işi süper yapıyordum diyemem. Ama şimdi durum daha farklı. Bu yüzden de eskiden Hülya Avşar’ın kardeşi diye anılırdım. Şimdi ise artık direkt Helin Avşar diyorlar. Bu da beni çok mutlu ediyor tabii ki.

ŞADAN KABA/MEDYABEY (ÖZEL) 

(Bu özel röportaj 11.10.2011 tarihinde Medyabey’de yayınlanmıştır)

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]