Hayko Bağdat, Can Dündar’a yüklenip Alman patronunu şikayet etti: “İt muamelesi gördük!”

Hayko Bağdat ile Can Dündar arasında soğuk savaş başladı. Almanya’da yanında çalıştığı Can Dündar’ı suçlayan Hayko Bağdat istifa ettiğini açıkladı. Can Dündar’a Almanya’da kurduğu Türkiye aleyhtarlığı ile dikkat çeken haber sitesinin çalışanları isyan etti. Alman patronlarından “it” muamelesi gördüklerini belirten Hayko Bağdat, işi bırakırken Can Dündar’a da suçlamalarda bulundu.

HAYKO BAĞDAT: “İT MUAMELESİ GÖRDÜK”

Sitede çalışan Hayko Bağdat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Can Dündar ile birlikte kurduğumuz Özgürüz macerasından ayrılıyorum. 10 gün önce yazdığım istifa gerekçem, sitedeki mektup serisi formunda aşağıdadır.” ifadesini kullandı.

Ozguruz.org sayfasını bünyesinde bulunduran Correctiv adlı araştırma şirketinin Alman patronunun emek hırsızlığı yaptığını kaydeden Bağdat, ofiste bir çalışanının 6 aydır 7 gün 24 saat çalışmasına rağmen, “Alman patrondan it muamelesi gördüğünü, kendine et alamadığını, sonra da ofiste bayıldığını” yazdı. Bağdat, Can Dündar’ı da çalışanların haklarını korumamakla suçladı.

CİMRİ ALMAN PATRON DAVID

Ofiste Ulaş adında bir çalışanın bayıldığı, yere düşerken de tutunduğu “dev ekran TV”nin altında kaldığını anlatan Bağdat, Alman patronun çalışandan ziyade aletlere üzüldüğünü, hastanede ise acil servisin önünde 150 dakika beklemelerine rağmen ilgilenilmediğini anlattı. Bağdat, “Can Abi yetişti imdadımıza. ‘Abi’ dedim, Bu David (Alman patron) denen herif aramış Margarita’yı. Çocuk nasıl diye sormadan, “Sorarlarsa freelans çalışıyor deyin. Sigortası öder masrafları zaten” deyip kapatmış.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

“HANİ SOSYAL DEVLET FALAN YA BURALAR”

Hastanede altı saat geçirmelerine rağmen röntgen bile çektiremediklerini yazan Bağdat, “Hani sosyal devlet falan ya buralar.” diyerek Almanya’ya tepki gösterdi. Alman yetkililerinin yazıyı okuyup kendisini araması durumunda, “ortak kuruluş Correctiv’in nasıl taşeron işçi çalıştırdığını, nasıl emek sömürdüğünü, iş cinayeti konusunda ne kadar hassas olduğunu ve sigortanın neden önem taşıdığını anlatabileceğini” ifade etti.

“İKİ AYDIR MAAŞLAR YATIRILMIYOR”

Ofiste çalışan başka bir kişiye son iki aydır maaş ödenmediğini, önceki maaşlarının da eksik yatırıldığını anlatan Bağdat, bu durumdan şikayet eden çalışana Alman patronun “ağzından tükürükler saçarak freelans çalışmak ne demek bilmen lazım” dediğini kaydetti.

“CAN DÜNDAR DA KABAHATLİ”

Can Dündar’ı da suçlayan Bağdat, “Özgürüz hikayesinin galiba bittiğini” belirterek “(Can Dündar) David’e ‘yeter lan’ diyemediği için ayıp etmiştir. ‘Biz senin gibi adamlarla mı AKP’yi devireceğiz. Sen önce çalışanının canına üzül yabani’ diyemediği ve bana da dedirtmediği için kabahatlidir.” değerlendirmesini yaptı.

“Özgürüz” adlı internet sayfası Can Dündar’ın genel yayın yönetmenliğinde 27 Ocak’ta Almanya’da yayına başlamıştı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]