HAYAT DEVAM EDİYOR MİSYONUNU TAMAMLADI

hayat-devam-ediyor-final

ATV’de yayınlanan “Hayat Devam Ediyor” 47. bölümünün ardından sona erdi. Dizinin yapımcılığını yürüten Mahsun Kırmızıgül aynı zamanda dizinin hikayesine de imzasını atmıştı.

Hayat Devam Ediyor’un birinci sezon senaristlerinden Işın Yavuz Özvarna, projenin amacını şöyle anlattı:

“Diziyi yazmaktaki amacımız geniş kitlelere hitap eden bu dizi aracılığıyla kanayan bir yaraya dikkat çekmekti; ÇOCUK GELİNLER… Bu sorun atfedildiği gibi bir – iki bölgemizin değil, tüm Türkiye hatta dünyanın sorundur. Toplumun bazı kesimlerinin bu tür çocuk istismarına bakış açısının artık değişmesi, buna yeltenen bey amcaların da kendilerine gelmeleri gerekmektedir. Mahsun Kırmızıgül tarafından bir uzun metraj titizliğiyle çekilen 1. bölümde; dikkat çeken 15 yaşındaki çocukla 75 yaşındaki damadın zifaf gecesi sekansıyla toplum, küçük kızın yaşadığı çaresizlik ve korku duyguları ile yüzleştirilmiştir. Toplumsal sorumluluğumuz gereği kanayan bir yaraya dikkat çekebildiysek ne mutlu bize.”

Konu ile ilgili MEDYABEY”in sorularını cevaplayan Işın Yavuz Özvarna, görev aldığı 32 bölümde Mahsun Kırmızıgül’ün hiçkimseyi kırmadığını sadece işin kaliteli çıkması için çok çaba harcadığını söyledi. Kırmızıgül için “Bizi bir kez bile kırmamıştır, asla zor bir adam değildir, yaptığı işin mükemmel olmasına çalışır. Onunla çalışan herkes onu çok sever ve sayar. Yazarken de bizi özgür bırakmıştır. Ancak kendisine hep danıştık. Mahsun bey demokrattır.Herkesin fikrine saygı duyar.” şeklinde konuştu.

Dizinin görevini yerine getirerek final yaptığını ifade eden Özvarna, Hayat Devam Ediyor’un geçen yıl “En İyi Drama” ve “Toplumsal Soırumluluk” ödüllerini aldığını hatırlattı.

Dizinin birinci sezonunda Özvarna’yla birlikte Pervin Okur, Ali Esen Bilen, Baran Sıtkı, Neşe Cehiz senaryo ekibini oluşturmuştu. İkinci sezonda ise yazdığı senaryo ve romanlardan tanıdığımız Şebnem İşigüzel senaristliğini üslenmişti.

Diziyi izleme fırsatı bulamayanlara özellikle uzun metraj film niteliğindeki 1.Bölümü izlemelerini tavsiye eden Özvarna, “şimdi sıra yeni projelerde” diyor.

MEDYABEY /ÖZEL

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]