Hava Durumu (1 Haziran Çarşamba)

Yepyeni bir aya giriyoruz. Haziran ayının ilk gününde yurdun kuzeydoğu ile kuzey batısında sağanak yağışlar bekleniyor. Hangi ilde yaşayanlar şemsiyesiz sokağa çıkmamalı, 1 Haziran 2016 Çarşamba günü illere ve bölgelere göre hava durumu tahminlerini sizler için araştırdık.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Edirne, Kırklareli ve Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığnın Türkiye genelinde 1 ila 3 derece artması bekleniyor. Rüzgarın ise; genellikle kuzey ve batı, Marmara ve Ege bölgesi ile Akdeniz kıyılarında güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Ege Bölgesined ise deniz mevsimi başladı desek yeridir. Bol güneşli bir hava bu bölgede yaşayanları bekliyor.

2 Haziran Perşembe günü hava nasıl olacak?

Perşembe günü günlük güneşlik Marmara’ya bölgenin tamamına yağış gelmesi bekleniyor. Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu’da güneş yine yüzünü cömertçe sergileyecek.

Kayseri-Sivas dolaylarında hava bulutlu olacak.

Karadeniz’in doğusunda yerel yağmur geçişlerinin gözleneceği ve ara ara sağanağa dönecek yağışların olacağı tahmin ediliyor. Yani kısacası Doğu Karadeniz’de perşembe günü de yağış devam edecek.

Doğu Anadolu’da gök gürültülü sağanak yağışların Erzurum dolaylarında ve Hakkari çevrelerinde etkili olması bekleniyor.

Güneydoğu’da ise hava yine yakacak. Güneydoğuda bol güneşli günler devam edecek.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]