Hasan Şaş olaylı final maçında yaşadıkları için neler söyledi?

Hasan Şaş büyük ilgi uyandıran 4 Büyükler Salon Turnuvası’nda Galatasaray ve Fenerbahçe Veteran takımları arasında oynanan final maçında yaşanan olaylarla ilgi konuştu.

Sakarya Kapalı Spor Salonu’ndaki karşılaşmanın ikinci yarısında, Galatasaray’dan Hasan Şaş’ın kırmızı kart görmüş ardından tribünler karışmıştı. Çıkan kavgalar nedeniyle karşılaşmaya yaklaşık 20 dakika ara verilmiş TV8’den canlı yayınlayan bu tatsız görüntüleri kanal ekrana getirmemeye çalışmıştı.

Hasan Şaş’ın maçtaki aşırı hırslı tavırlarının  tribündeki taraftarları fişeklediği ve çıkan olaylarda büyük rol oynadığı yorumları yapılmıştı.

Eleştirilerin odağındaki kişi Hasan Şaş, o gece neler yaşandığını Hürriyet’in internet servisine açıkladı. Şaş, turnuva ile ilgili de konuştu:

“YARDIM TURNUVASI OLDUĞU İÇİN KATILDIM”
“Her şeyden önce güzel ve anlamlı bir organizasyondu. Geçmişte futbol oynayan birçok arkadaşımızın durumları çok kötü. Bu organizasyonun amacı onlara yardım etmekti. Bu açıdan Acun Ilıcalı’ya teşekkür etmek lazım. Ben de yardım turnuvası olduğu için katıldım.

“O ŞAHIS ÜZERİME YÜRÜDÜ”
Seyircilerin geneli iyiydi. Genelde aile şeklinde oturuyorlardı. Ama arada bazı kendini bilmezler vardı. Salona girişler bedavaydı. Fenerbahçe maçında sandalyede oturan bir şahıs sürekli bana hakaret ve küfür yağdırdı. O kadar ileri gitti ki, diğer futbolcu arkadaşlarımız güvenlikçileri, ‘Bu adamı dışarı çıkın’ diye uyarmak zorunda kaldı.

Sonra o şahıs üzerime yürüdü, ben de onun üzerine yürüdüm ve kinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışı kaldım. Olay o kadarla kaldı. Karşılıklı en ufak bir fiziki müdahale olmadı. Ben kırmızı kartı gördükten sonra soyunma odasına gittim, tribünde olanları görmedim.

Tartışma yaşadığım şahsın hangi takım taraftarı olduğunu bilmiyorum. Şu an yolda görsem tanımam. Maç sırasında oğlum ve bir komşumuzun oğlu da tribündeydi. Olay çıktığını öğrenince güvenlikçilerden çocukları getirmelerini istedim çünkü onlar için endişelendim.

Yaşanan bu tatsız olaya rağmen turnuvadan çok keyif aldım ve mutlu oldum. Tekrar düzenleneceğini tahmin ediyorum. Çünkü izleyen herkes çok keyif aldı.”

İşte Sakarya Kapalı Spor Salonu’nda ekranlara yansımayan olaylar:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]