Yazarlarımız

“Harvey Weinstein giderayak bana kıyak yaptı!”

Herşey aklıma gelirdi de Harvey Weinstein’in bana Emmy ödülü getirebileceği aklıma gelmezdi…Evet, maalesef neredeyse 90’a yakın kadına tecavüz ettiği iddia edilen, bir zamanların efsanevi “God/Tanrı”, “Punisher/Ceza kesen” diye tapılan Hollywood film yapımcısı Harvey, bana gider ayak güzel bir kıyak yapacak. Yalnızca bana değil seks skandalına konu olan “Citizen Rose” adlı belgeselde çalışan neredeyse tüm kadın editörlere Emmy kazandırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Daha önce de adaylıklarım oldu ve hiçbirinde ödülü kazanmadım ama ne yalan söyleyeyim bir tecavüzcüden böyle bir intikam almak çok güzel bir his.

Eylül ayında Los Angeles’da yapılacak olan “Primetime Emmy Ödülleri” Oscarlardan sonra en prestijli ödül. Fakat, bence iyi ya da kötü olduğunuzu gösteren bir kıstas değil. Pek çok akademi üyesi kendi tanıdıklarının projelerine oy veriyor. Kim, hangi projenin, hikayenin daha iyi olduğuna karar verebilir? Herkesin bir hikayesi vardır ve her hikaye güzeldir.

Artık kadınlar kendilerine yapılan tacizlere boyun eğmiyor! Hele hele tacizcilerin daha sonra legal haklarını arayan kurbanlarına sözlü ve psikolojik ataklarla susturmaya çalışmasına, “slut shame” yani kurbanı suçlayan ataklarına daha da ciddi bir şekilde karşı çıkıyor. Artık kadına saldırıp sonra da “kuyruğunu sallamasaydı” diyen erkekler korksun çünkü biz kadınlar “yeter” diyoruz.

Harvey kendini “God” sandı, dalkavuklarını “arkadaş” sandı. Düştüğü zaman, arkasından en ağır konuşanlar Meryl Streep ve Jennifer Lawrence oldu. Geçtiğimiz günlerde iflasını açıkladı.

Sanmıyorum yanında ona moral veren avukatından başka kimsesi olsun. Düşenin hem dostu olmaz. Ama zamanında kendisini reddeden, şikayet eden kadınların kariyelerini bitiren bu canavarın yapayalnız, beş parasız öleceğini bilmek benim aklıma başka bir atasözünü getirdi: “alma mazlumun ahını….”

DEVRİM IŞIK WELLMAN/LOS ANGELES-ABD

 

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün