Hangi eski milli futbolculara FETÖ’den gözaltı kararı çıktı?

FETÖ gözaltıları Futbol dünyasına da damgasını vurdu.  FETÖ yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Galatasaraylı eski futbolcular Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında gözaltı kararı verildi. Hatırlanacağı gibi daha önce de Hakan Şükür hakkında gözaltı kararı verilmişti. Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz Pazar günkü yazısında Futbolda FETÖ soruşturmasının başlayacağını yazmıştı.

FFETÖ GÖZALTILARI DEVAM EDECEK Mİ?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın tarafından, FETÖ’nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, Hakan Şükür’ün ardından, eski futbolcular Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ne üye oldukları’ iddiasıyla gözaltı kararı verildiği bildirildi.

İSMAİL DEMİRİZ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI DİĞERLERİ YURTDIŞINDA

Savcı Baygın, eski milli futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan videoları dikkate alarak  bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘Futbolda Fethullahçı Yapılanma’ soruşturmasına dahil etti.

İsmail Demiriz, Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken yurt dışında oldukları tespit edilen Hakan Şükür, Arif Erdem ve Uğur Tütüneker hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]