Medya

Hangi deneyimli isim Show Haber Yayın Yönetmenliği’ne getirildi?

Ramazan Kurnaz ve ekibinin ayrılarak Kanal D’ye gitmesinin  ardından Show Ana Haber’in yönetimi deneyimli TV gazetecisi Rıdvan Bıyık’a ’emanet’ edilmişti.  Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ tarafından Rıdvan Bıyık’a “Genel Yayın Yönetmenliği” görevinin ‘resmen’ tebliğ edildiği haber veriliyor.

RIDVAN BIYIK SHOW HABER GENEL YAYIN YÖNETMENİ OLDU

Yapılan bu resmi görevlendirmenin ardından Rıdvan Bıyık’ın ismi Show Ana Haber Bülteni’nin künyesinde “Genel Yayın Yönetmeni” olarak yer alması dikkatlerden kaçmadı.

RIDVAN BIYIK KİMDİR?

1989 yılında Günaydın gazetesinde muhabir olarak mesleğe adım attı. 1996 yılında Kanal 6 televizyon kanlının haber merkezine transfer oldu. Ardından Uğur Dündar- Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D Haber Merkezi’nde muhabirlik yaptı.

Üzeyir Garih cinayetini ilk duyuran isim olarak dikkat çeken Rıdvan Bıyık, 2001 yılında Reha Muhtar’ın ayrılması nedeniyle boşalan Show Haber’e transfer olan Tuncay Özkan’ın ekibinde yer aldı. Burada muhabirliğinin ardından istihbarat şefliği görevinde de bulunan Bıyık 2010 yılında Habertürt TV’ye istihbarat şefi olarak transfer oldu.

Ciner Grubu’nun Show TV’yi satın almasıyla birlikte Show Haber Merkezi’ne bağlı olarak çalışan Bıyık, Ramazan Kurnaz’ın Kanal D Haber Merkezi’ne transfer olduktan sonra yayın yönetmenliği görevine vekalet ediyordu.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı