Haldun Taner’e büyük saygısızlık… Büstünü parçaladılar!

Türk öykü ve tiyatro tarihinin en önemli yazarlarından 1986 yılında kaybettiğimiz Haldun Taner’e büyük saygısızlık…Haldun Taner’in eşi Demet Taner, Haldun Taner’in büstünün parçalandığını duyurdu. Olay üzüntüye neden oldu. Haldun Taner’in büstünü kimlerin, hangi nedenle parçaladığı anlaşılamadı.

Kadıköy Mühürdar’da bulunan Haldun Taner’in büstü parçalanmasının şaşkınlığı yaşanıyor. Türk tiyatrosunun en önemli isimlerinden olan Taner’in büstünün kim tarafından parçalandığı henüz tespit edilemedi.

 

DEMET TANER: YAZIKLAR OLSUN!”

Haldun Taner’in büstünün parçalandığını ise eşi Demet Taner Twitter’dan duyurdu. Demet Taner, konuyla ilgili paylaşımında  “Bu sabah öğrendim biraz önce, şaşkınım Mühürdar’daki Haldun Taner büstünü parçalamışlar. Yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada da olayın yansımaları vardı. Yazar Vivet Kanetti olaya tepki gösterenler arasındaydı. Kanetti; ” bunu yapan toplum hastalanmıştır. şifası da kolay gelmez. yahu bizleri anlatmıştı Haldun Taner, ne inceliklerle!!” şeklinde paylaştı düşüncesini.

 

Ünlü oyuncu Alican Ulusoy da sosyal medya hesabından benzer bir tepkiyi dile getirdi. Yücesoy:”Aslında söyleyecek çok şey var, ama artık üzülerek kabul ediyorum ve sadece “Anlamazsınız ,anlayamayacaksınız !” diyorum ne yazık ki..!”

Haldun Taner,16 Mart 1915 yılında  İstanbul’da doğdu.  7 Mayıs 1986’da ise aramızdan ayrıldı. Taner; öykü, tiyatro ve kabare yazarlığı yaptı. Taner, aynı zamanda öğretim üyesi ve gazeteciydi. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının önde gelen yazarlarından birisi olan Taner, Türkiye’de epik tiyatro türü ve kabare tiyatrosunun öncüsü olarak kabul ediliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]