GündemMagazinManşet

Gözaltına alınan Barış Atay serbest bırakıldı

Muğla Dalyan’da Jandarma tarafından Barış Atay, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. Atay, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in şikayeti üzerine açılan davada ifade vermediği gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılarak Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde gözaltına alınmıştı. Barış Atay, savcılıkta ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

2013 YILINDA DA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Ünlü oyuncunun avukatı Efkan Bolaç Twitter’da  ifadesi alınan Barış Atay serbest bırakıldı’ açıklamasını yaptı. Bolaç, Barış Atay’ın gözaltına alınma sebebinin Yusuf Yerkel hakkında yazdığı bir tweet olduğunu ifade etti.

Oyuncu Barış Atay’ın avukatı Efkan Bolaç, Redhack bağlantılı olması gerekçesiyle gözaltına alınan Atay’ın ifade için İstanbul’a getirilmesini beklediklerini ve hakkındaki suçlamanın şu an netliğe kavuşmadığını söyledi. Atay, 2013 yılında da “Redhack” ve “Anonymous” ile bağlantılı oldukları iddiası ile gözaltına alınıp sonra serbest bırakılmıştı.

Barış Atay kimdir?

Türk sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Barış Atay, 22 Eylül 1981 yılında Almanya’nın Wilhelmshaven şehrinde dünyaya geldi. Almanya doğumlu olan genç oyuncu, 1999 yılına kadar Antakya’da yaşadı. 18 yaşını doldurduktan sonra üniversite için yolu Adana’ya düşen Barış Atay, Çukurova Üniversitesi Biyoloji bölümünde okumaya başladı ancak öğreniminin son yılında tiyatroya olan düşkünlüğü ve yeteneğinden dolayı okulu bıraktı ve İstanbul’a giderek Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümü sınavlarını geçerek bu üniversitenin tiyatro bölümünden mezun oldu.

Hacı ve Şöhret adlı dizilerin yanı sıra Kavuk ve Zincirbozan adlı filmlerin kadrosunda yer alan Barış Atay, Arka Sıradakiler dizisinde canlandırdığı Saffet karakteriyle geniş kitlelere ismini duyurdu. 8 Mart 2013’te meslektaşı Beste Sultan Kasapoğulları ile nikah masasına oturdu.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı