Magazin

Hakkında soruşturma başlatılan Alpay kendisini nasıl savundu?

Şarkıcı Alpay’ın bir konser sırasında, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen insanlara gelsin” dediği iddiasıyla hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Bazı seyircinin ihbarı sonrası, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı haber veriliyor.

SEYİRCİ ŞİKAYET ETTİ

Sabah’tan Dilek Yaman’ın haberine göre, şarkıcı Alpay, müzik kariyerinin 50’nci yılını 22 Mart’ta Zorlu PSM’de verdiği konserle kutladı. Konser sırasında, sahnede Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğrafları gösterildi. Bu sırada Alpay, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dedi.

O gün konseri izleyen bir kişi, polis merkezine giderek Alpay’ın terör örgütü üyelerini övdüğü ve devleti aşağıladığı iddiasıyla sanatçıdan şikayetçi oldu. Seyircinin ihbarı sonrası, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ALPAY SÖZCÜ’YE KONUŞTU

Şarkıcı Alpay, müzik kariyerinin 50’nci yılını 22 Mart’ta Zorlu PSM’de verdiği konserle kutladı. Konser sırasında, sahnede Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan ve Berkin Elvan’ın fotoğrafları gösterildi. Bu sırada Alpay, “Sıradaki şarkım, devlet tarafından zalimce katledilen bu güzel insanlara gelsin” dedi. Konser sonrasında bir izleyici, “terör örgütü üyelerini övdüğü ve devleti aşağıladığı” iddiasıyla sanatçıdan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Alpay, şu açıklamayı yaptı:

………………..

“Kendimi kısaca tanımlamam gerekiyorsa ben katıksız Atatürkçü bir vatanseverim. ‘Vatanseverim’ demek devletin her yaptığını alkışlamak anlamına gelmiyor. Tabi ki devleti de kritik etmek gerek, bu zorunluluktur. Bana göre Deniz Gezmiş ve arkadaşları hiçbir zaman vatan haini olmadı, onları devlet öldürmüştür. Ben bunu her konserimde göğsümü gere gere söylerim.

Gezi Direnişi’nde ölen gençlere gelince, onlar da vatan haini değildi. Onlar da boşu boşuna ölmüştür. Onları da devlet öldürmüştür. Ben bunu her konserimde göğsümü gere gere söylüyorum ve bunu söyleyebilmeliyim. Bunu herkes söyleyebilmeli. Katıksız Atatürkçü olmak da zaten bence bu demektir. Katıksız vatansever olmak da bu demektir.

……………

Hiçbir korkum yok ve bu sözler benim için gurur duyulacak sözlerdir ve hiçbirinin de terörle yakından uzaktan ilgisi yoktur. ”

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün