Hakan Hepcan: Cem Yılmaz’ın yerinde olsam bana cevap vermezdim

Geçtiğimiz hafta magazin basınında en çok konuşulan olaylardan biri de Cem Yılmaz ile Hakan Hepcan arasındaki sosyal medyadan yapılan polemikti.

Özellikle Vine adlı sosyal medyada  fenomen olarak bilinen ve müzisyen olan Hakan Hepcan, Twitter’da, “Cem Yılmaz’ın etrafında bir kişi yok mu uyaran? Abi ne yapıyorsun bunca yıllık kurulmuş mükemmel imajı Twitter’da yerle bir ediyorsun diyen?” ifadelerini kullanmış ve tartışmanın da fitilini ateşlemişti

Cem Yılmaz ise bu tweete cevap vermekte gecikmemiş ve Hepcan’a ettiği “pez… amk” gibi küfürlerle herkesi şaşırtmıştı. Yılmaz’ın bu sözleri bir “ayar” olarak nitelendirildi.
Ahmet Hakan da köşesinde bu olaya yer vermiş ve Cem Yılmaz’a “laf sokma” konusunda uyarıda bulunmuştu. Yani bir nevi Ahmet Hakan, Yılmaz’ı savunmuştu.

Hakan Hepcan Cem Yılmaz ile arasında geçen yaşananları Habertürk’e değerlendirdi:

Öncelikle sana karşı başlatılan linç kampanyasıyla başlayalım…
Evet… Olaydan sonra enteresan bir şekilde linç kampanyası başlatıldı. Bunun da sosyal medyadan gelen popülerliğimden kaynaklandığını düşünüyorum. Bazı insanlar bulunduğum noktayı pek hoş karşılamıyor. Çünkü ilginç bir yükseliş yaşadım. Türkiye’de sosyal medya üzerinden para kazanan ilk insanlardan biri olduktan sonra Okan Bayülgen’le çalıştım. Böyle bir mecradan iyi paralar kazanmam insanlara itici gelmiş olabilir.
Tepkiler yaşam tarzından da kaynaklanıyor olabilir…
Evet… Sivri bir tipim. Ailenin iyi çocuğu değilim ama beni sevenler de sevmeyenler de takip ediyor.
“CEM YILMAZ O TEPKİYİ BANA DEĞİL DE BAŞKA BİRİNE VERSEYDİ LİNÇ EDİLİRDİ”
Cem Yılmaz’la olan diyaloğa gelelim…
Öncelikle şunu söylemek istiyorum… Çevremdeki çoğu insan “Cem Yılmaz sana verdiği tepkiyi normal birine verseydi linç edilirdi” dedi. Doğru aslında… Ben de farklı bir karakter olduğum için bu tepkiyi gördüm. İnsanların bana karşı bir nefreti olduğunu düşünüyorum. Ben orada sadece fikrimi söyledim. Kimse kimseye fikrini söyleyemeyecek mi? Ben zaten bunu daha önce de dile getirdim; Cem Yılmaz’ı seviyorum. İlk dönemlerinden bugüne takip ediyorum, hatta son filmine de gittim… Evet olumlu olumsuz fikirlerim var ama ben orada Cem Yılmaz’ın canını acıtacak bir şey yazmadım. Kendi fikrimi söyledim.
Mentions da atmadın o iletiyi…
Zannedersem biri gördü o söyledi.
Geri vites yaptığın anlaşıldı…
Cem Yılmaz’ın tavrı ve üslubu bana ezici bir üstünlük sağlamış gibi görüldü. Cem’i çok sevdiğimden dolayı onun kadar sert konuşmadım. Bu da geri vites yaptığım anlamına geldi.
Sanki sana patladı?..
Belki başka sıkıntıları vardı ve onun üzerine bana patladı. Yaklaşık 10 kez cevap attı. Ben de şimdiye kadar hiç kimseye bu kadar uzun cevap vermemiştim.
3 ayda attığı tweeti sana bir saatte attı…
Evet ve silmedi de bunları. Sonra yine beni ima ederek kurnazlıkla ilgili bir tweet attı. Benim bu konuda stratejim yok. Böyle bir şeye de ihtiyacım yok.

“REKLAM YAPMAMA GEREK YOK”
Albümü piyasaya çıkan bazı şarkıcılar gibi öncesinde reklam yapmama gerek yok. Vicdanım çok rahat. İnsanların bu durumu anlamaması bana sıkıntı yaşattı.

Daha önce Cem Yılmaz’la karşılaşmadın değil mi?

Evet karşılaşmadım. Böyle tanışmak istemezdim. Cem’le konuşmak, tanışmak hayalimdi. Onun kafa yapısı ve mizah anlayışıyla sohbet etmek isterdim ama karşıma bir anda küfreden biri çıktı.
Küfür etmesini takmadın ama sanki?..
Takmadım çünkü; gündelik hayatta ve mizah anlayışında da bunun yeri olduğunu biliyorum. Bunlar normal şeyler ama işte sosyal medyada çok farklı anlaşıldı. Herkes Cem Yılmaz’ın bana ayar verdiğini düşündü.
Küfürden sonra bir de ‘Beberuhi’ lafı vardı…
Bence ‘Beberuhi’ lafı da çok komikti…
Cem Yılmaz’ı sürekli komik olarak gördüğümüz için mi tweetleri farklı geliyor?
Olabilir. Cem Yılmaz komedi konusunda zaten Türkiye’de tek ama sosyal medyada farklı… Gerçi ‘Komik olmak zorunda mı?’ diyeceksiniz; değil tabi ki…
Seni tanımıyordur belki, tepkisi bü yüzden olamaz mı? Meşhur olmak için bu tweeti attığını düşünmüştür?..
Yok tanıyormuş… Vine’ımı falan biliyor; attığı tweetlerden birinde bunu söyledi.
Cem Yılmaz’ın bu davranışını nasıl yorumluyorsun?
Ben Cem Yılmaz’ın yerinde olsam bana cevap vermezdim; böyle bir polemiğin içinde olmak istemezdim.
İmaj meselesi var bir de?..
İmaj onun için önemli olmayabilir ama onu sevenleri için önemli. Ben sevdiğim adamın imajını düşünürüm. Zaten onu geçmek, egale etmek mümkün değil. Müzik dünyasında Tarkan neyse komedi dünyasında da Cem Yılmaz o… Bu benim kendi fikrim. Sevdiğim adam niye gözümden düşsün ki? Ama anladığım kadarıyla onların pek umurlarında değilmiş. O zaman ağzımızı kapatırız, susarız. İstediklerini yapsınlar, istedikleri kadar küfür etsinler, hata yapsınlar.
Yani imajının zedelenmesini istemiyorsun…
Aynen öyle… Ama bu sefer de “senin ne haddine” oluyor. “Hakan Hepcan’ın Cem Yılmaz’ın imajına laf etmek onun ne haddine” diyenler çıktı… Ama bu sefer de bana “senin ne haddine” demek hakkı doğuyor…
SİYAD Ödül Töreni’nde Cem Yılmaz da pek çok eleştiride bulundu ama değil mi?
Demek ki birilerinin birilerini eleştirme hakkı var. Sonuç olarak Cem Yılmaz’ın iyi bir adam olduğunu biliyorum ama kimse de “eleştirilmeyecek kadar dokunulmaz olmamalı” diye düşünüyorum.

haberin kaynağı için tıklayın…

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]