Haftalık(17-23 Temmuz) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:Güzellik ve yaratıcılığın ön planda olacak… Sanatçıların ve müzisyenlerin aktivitelerinin gündem kazanması bir çok konser ve müzik ortamlarının bile sunulmasıyla içimizde coşkular ortaya çıkacak. Modacılar ve kozmetik dünyası yeni kreasyonları ile gündemi meşgul ederlerken, yeni bir akım başlayabilir. Aşklarımıza yeni bir boyut getireceğiz. Mahkemeler ve hukuksal problemlerin gündemi meşgul etmesiyle, süregelen olaylar yarım kalabilir.. Mal beyanları ve sansasyonel olaylar gündem kazanacak. Ticari kavgalar gündem kazanacak. İştahımızda görülen artışlar diyetisyenlerimizin işini zorlaştıracak. Sıra dışı harcamalarımız için, bütçemizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Sevdiklerimize ve özel kişilere hediye vermek isteyeceğiz. Özellikle çekiciliğimizi çok kolay çevremize yansıtabileceğimiz ve içsel enerjimizin yüksek olduğu bir hafta.

HAFTANIN GEZEGEN HAREKETLERİ
Güneş hafta sonunda Yengeç burcundan Aslan burcuna geçiyor. Merkür Venüs ve Mars birlikte Aslan burcunda hareket edecekler. Üstelik Kuzey Ay düğümü de Aslan’da ilerliyor. Satürn Yay burcunda, Neptün Balıkta, Plüton Oğlak’ta geri gitmeye devam ediyor. Sanatsal olaylar ortaya çıkacaktır. Cinselliğe dayalı toplumsal suçlar gündeme gelebilir..Bir çok yazar ve şair için güzel bir gün. Sözlü ifadeleri çok daha güçlü olacaktır. Önemli sanat eserleri ve antik tablolar gündem teşkil edebilir. Birçok evliliklerle ilgili problemler ortaya çıkacak. Kişilerin özgülük anlayışları yüzünden bazı ilişkiler sorun yaşayacaktır. Kısa vadeli aşklar gündeme gelecektir. Duygular her ortamda eleştiriye açık olacaktır. Mal ve mülk edinmek için uygun bir gün. Toplu taşımacılık konusunda sorunlar çıkabilir. Aile bireyleri arasında kişisel ilişkilerde yaşanacak problemlere dikkat edilmesi gerekiyor..azı gizli kalmış olaylar yüzünden olaylar gündem kazanacak.

 

KOÇ
Sorumluluklarınız canınızı sıkıyor. Fakat kendinizi ispat etmeniz için sıkı bir çalışmaya yönelmelisiniz. Duygularınız farklı işlerden yana olsa bile, içinde bulunduğunuz durum oldukça önemli. Enerjinizin çok yüksek olacağı bir hafta.. Ön planda olacağınız grup aktivitelerinde dikkat çekeceksiniz.. Kendinize hiçbir konuda rakip görmek istemiyorsunuz. Desteklendiğinizi hissettiğiniz zaman mutlu oluyorsunuz. Bu dönem yeni iş anlaşmalarına dikkat etmelisiniz. Fakat size gelecek teklifler karşısında hızlı hareket etmeyerek, vakit kazanmak isteyeceksiniz. Bulunduğunuz ortamları istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. İletişim konusunda mükemmelsiniz. Size özel bir durumunuz varsa bu konuda coşkularınız tavan yapacaktır.Yaşam kaliteniz ve coşkunuzu iki katına çıkarırken enerjinizi dengeleme konusunda uyarı getiriyor. Yapacağınız her türlü aktiviteye duygusal performansınızı aktaracaksınız. Aşk yaşantınızın oldukça renkli geçeceği bu dönemde , ani tartışmalardan uzak kalmayı da başarmalısınız.Olaylara yaklaşımınız çok daha farklı ve kuralcı olacak. Karşı tarafın bu konuda size vereceği fikirleri önemsemelisiniz.

BOĞA
Değerlerinizin farkındasınız fakat bu özelliğinizi karşı tarafa aktarma konusunda güçlük çekebilirsiniz. İnatçı yapınızı vurgulayıcı tavırlarla karşınızdaki kişiyi üzebilir ve onu zor durumda bırakabilirsiniz. Bu hafta , duygusal saplantılarınızda ileriye gidebilir, hatta onun adına kararlar bile verebilirsiniz. yaşamınızı zorlaştırmamalısınız. Kendinize güveniyor ve çevrenizde iyi etkiler bırakıyorsunuz. Yaratıcı kişilerle çalıştığınız zaman iş potansiyelinizde ki yükseliş gözle görülür şekilde artıyor.. Ayrıntılar üzerinde durmak size zaman kaybettireceği için, hiç bir şeyi takıntı haline getirmek istemiyorsunuz.Enerjiniz yüksek ve ideallerinizi hiç kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz. Egonuzu ifade edemediğiniz zaman, huzursuz ve kaprisli oluyorsunuz. Emir almamak gibi takıntılarınız olduğu için, bugün istemediğiniz durumlara hedef olabilirsiniz. Sabırlı ve kendinize güvenen tavırlarınızla, başarıyı kucaklayacaksınız. Uzun süredir yapmayı planladığınız işleriniz için, gereken alt yapı çalışmalarınızı hızlandırmalısınız. Yakın çevreniz bu konuda sizden çok şey bekliyorlar.

İKİZLER
Bulunduğunuz şartların olumlu olması sizi pek fazla etkilemiyor. Attığınız her adımda yeni heyecanlar ve gelişimler yaşamak istiyorsunuz. Yaptıklarınızın ters algılanması yeterince canınızı sıkıyor. Kazançlarınızı attırma konusunda ısrarcı yaklaşımlarınız istediğiniz sonuçları verecektir Maddi konularla ilgili karar vermekte acele etmeyiniz. Bazılarınız, kısa süreli cinsel maceralar yaşayacaklar.Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız; zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız.Toplumsal konulara eğilim gösterme ihtiyacı içindesiniz. Ailenizin sorunları önem kazanıyor. Özellikle annenizle ilgili bir takım olaylar yaşayabilirsiniz. İşinizle ve ailenizin problemleri arasında kalmak istemiyorsanız, bugün zamanınızı dengeli bir şekilde kullanmalısınız.Etrafınızdan çabuk etkileniyor ve problemlerinizi yaptığınız işe aksettirebiliyorsunuz. Çevrenizde sizi seven arkadaşlarının olumlu destekleri sayesinde, bugün bir çok problemlerinizin üstesinden kolay bir şekilde gelebileceksiniz. Sosyal aktivitenizde canlanma söz konusu.İlginç fikirlerinizi mesleki konularda da kullanarak, çevrenizi şaşırtabilirsiniz.

YENGEÇ
Uzun vade işlerden hoşlanıyor ve hiçbir işinizi acele getirmekten hoşlanmıyorsunuz. Maddi ve ilişkiler konusunda kaçırdığınız konular yeniden karşınıza çıkacak. Kariyer ve toplumsal başarınıza güç veriyor. Fikir çatışmalarından uzak kalmayı başarmalı ve bulunduğunuz ortamlarda düzgün gitmeyen durumları içinizden yargılamalı ve bu konuda taviz vermemelisiniz. Sosyal hayatınızda aktif olmanız potansiyelinizi arttırıyor. Aşk yaşantınızla ilgili zihinsel dağınıklık söz konusu olacaktır. İlgi alanınızda farklı değişimler içindesiniz. Kafanızda bir takım yeni düşüncelerin oluşmasına zemin hazırlarken, ikili ilişiklerinizde zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu dönem arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve yeni bir çevreye gireceksiniz. Belki de, uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz.Yaşamınızı kendi istekleriniz dahilinde yönlendirmek isteyebilir ve bu konuda yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Her olayın arkasındaki farklı nedeni araştırırken, sevdiğiniz kişiyle çatışabilirsiniz. Dikkatli olmalısınız.Sistemli ve güvenli bir çalışma şeklini tercih ettiğiniz zaman, işinizde daha kısa zamanda başarılı oluyorsunuz.. Kimse bu yapınızı eleştirmemelisiniz.

ASLAN
Yaşamda, talebinizin çok fazla olduğu bir dönemdesiniz.. İsteklerinizdeki artış, motivasyon gücünüzü etkilerken, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Kendinizi enerjik ve hırslı hissetmeniz, küçük hatalar neden olabilir. Sakin davranırsanız kazanacaksınız.. Seyahatleriniz sırasında tanışacağınız kişilerle aranızda duygusal ilişkiler başlayabilir. Enerjinizin yüksek oluşu ve sık davetlere katılmanızdan dolayı, ani gelişen ilişkiler konusunda temkinli olmalısınız.Sevdiğiniz kişinin arkadaş çevresinin çok geniş olması sizde farklı kıskançlık duyguları uyandırıyor. Bazen olayları fazla büyütüyorsunuz. Çevrenizle sürekli inatlaşmanız yüzünden, çelişkili duygular yaşıyorsunuz. Bazen siz de çaresiz kalıp, ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Yaşama hep belli duygular çerçevesi içinde bakmanız sizi olumsuz etkiliyor. Kendinizi ifade ederken zorlanmanız sizin suçunuz. Olaylara daha geniş pencereden bakmayı öğrenmelisiniz. İçsel olarak bir şeyleri bastırmak istercesine durmadan hareket içindesiniz. Bu hız içinde ayak bileklerinize dikkat edin. Bu hafta kendinizi motive etmesini öğrenmelisiniz.

BAŞAK
Ailenizle ilgili sorunlar gündeme gelecek. Güneş, düşündüğünüz her işi yaşama geçirme konusunda istediğiniz desteği veriyor. Zihinsel aktivitenizin yoğun ve güçlü olması istediğiniz şartları size sunacaktır. Kişisel becerinizle yeteneklerinizi birleştirme konusunda oldukça pozitif bir tablo oluşturacak ve kişisel tatmin sağlayacaksınız. Bazılarınız yakın dostlarınızla güzellik ve sanatsal olayların gündeme geleceği çalışmalar içine girebilirsiniz. Sosyal çevrelerde tanışacağınız güçlü kimselerle iyi ilişkiler içinde olmanız size avantajlar getirecek.Sosyal yaşantınızın rutin olmasına tahammül edemezsiniz Bu hafta bir çok yerden çağırılabilirsiniz. Sanki sizde şeytan tüyü var. İhtiyacınız olduğu her an, mutlaka bir yerlerden destek alıyorsunuz. Çevrenizdeki arkadaşlarınız sizi koruyor Yaşamı, farklı bir gözle görüyor ve farklı bir şekilde yaşamak istiyorsunuz.. Çevrenizin fikirlerine aldırış etmemekte haklısınız. İşinizde başarılısınız.. Fakat özel yaşamınızda evinizle ilgili sıra dışı masraflar söz konusu.Beklemediğiniz anda gelişen bu durum canınızı sıkmasın. Her şey güzel olacak.Daha mantıklı davranmayı öğrenmek zorundasınız. Kendinizi güçlendirmelisiniz.

TERAZİ
Maddi konularda istediğiniz bağlantıları gerçekleştirmek için sosyal statünüzü kullanabilirsiniz. Bugün kendinize zaman ayırmalı ve yapacaklarınız konusunda kesin bir plan dahilinde çalışmalar üretmelisiniz. Her işin belli bir sistemi var ve sizin aceleci tavırlarınız yüzünden istenmeyen gecikmeler yaşıyor olmanız sadece sizin hatanız. Katılacağınız dost toplantılarında farklı bir karizma içinde karşı cinsin, ilgisini kolayca çekeceksiniz. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Bu dönem karşılaşacağınız kişilerle ileriye dönük ciddi ilişikler içinde olacaksınız.Çalışma hayatınızda farklı bir havanız var. İlişkilerinizi sürekli saygı bazında tutmanız, çevrenizde iyi bir imaj uyandırıyor. Bugün, çekiciliğinize diyecek yok doğrusu. Girdiğiniz her çevrede gözler sizin üstünüze çevriliyor. Sevdiğinize kendinizi ispat etmelisiniz.. Sevdiğiniz kişiye hediye almak istiyorsanız, maddi konularda fazla açılmayın.Geçmiş ve gelecek arasında , ustaca köprü kurmak zorundasınız. İş çevrenizde olumlu bir izlenim bırakmalı ve daha pratik olmalısınız.Nedensiz korkularınızı yenmeyi öğrenmelisiniz.

AKREP
Küçük ve kısa yolculukların sizin için sağladığı avantajları inkar edemezsiniz. Bu hafta bulunduğunuz ortamın şartlarında istediğiniz gibi yararlanabilirsiniz. Etkin ve cazibeli bir konuşma yapınız var. Karşınızdaki kişinin sizin için olumlu düşünceleri, yaşamınızın ileri vade de artısı olacak. Yeter ki isyankar tavırlarınızı denetlemesini bilin. Özgürlük duygularınızı artıyor. Sosyal ilişiklerinizle iş yaşantınızı aynı düzeyde tutmayı başaracaksınız. Çekiciliğinizle birlikte cinsel cazibeniz yüksek olacak.Güzel ve rafine şeylerden hoşlanıyorsunuz. Yakınlarınızla kuracağınız sevgi bağları önemli olacak.Her konuya kolayca uyum sağlamanız, sizi başarılı kılıyor. Akıllıca attığınız adımlar çevreniz tarafından takdir ediliyor. Yardım etme duygunuz her zamanki gibi yoğun ve çevrenizi kırmak istemediğiniz için,her şeye yetişmeye çalışıyorsunuz. Bu hafta verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda zorlanmalar yaşayacaksınız. Duygusal yönlerinizi bilenler size fazla yükleniyorlar. Çalışma hayatınıza daha ciddi bakmalısınız. Bazen farkında olmadan fırsat kaçırabiliyorsunuz. Günün yoğun çalışma şartları nedeniyle akşam saatlerinde enerjiniz bitiyor. Fakat, erken yatmayı da bilmiyorsunuz.

YAY
Uzun süredir yapmayı planladığınız işler konusunda yeni yapılanmalar içine girebilirsiniz. Zihinsel aktiviteniz ve işlek zekanız sayesinde bir takım engelleri aşacaksınız. Bu dönem, görüşeceğiniz kişilerin bazılarının düşünce tarzları, sizinle aynı olabilir. Onlara dost olma şansı verebilirsiniz.Aşk gezegeniniz Merkür, dostluklarınızın pekişeceği fakat ayni zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği ay olacak. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. İsteklerinizde müthiş bir artış olurken, enerjiniz sınırlarınızın ötesinde genişleyecek ve amaçlarınıza ulaşmak için çok daha fazla çalışacaksınız.Kardeşlerle ilgili bir takım problemler yaşamak istemiyorsanız, onların istekleri karşısında bocalamanız yerine duygu bağlarınızı güçlü tutacak davranış biçimini benimsemelisiniz. Annenizin ve diğer aile bireylerinizin istekleri karşısında karasızlıklar yaşamanız mümkün. Fakat siz, her şeye çözüm bulacak kapasiteye sahipsiniz.Maddi konularda istekleriniz hiç bitmiyor. Satın almayı düşündüğünüz şeylere bir sınır koymalı ve bütçenizi dengeleme konusunda dikkatli davranmalısınız.

OĞLAK
Yaşamınızdaki doğru ve yanlışlarınızı yeniden gözden geçirecek, olayları düşüneceksiniz. Birlikte olduğunuz kişilerin sizden beklentileri var. İşbirliğine önem vermeniz gereken bir dönem. Bazı umursamaz tavırlarınız yüzünden, aranızdaki sorunların büyümesine neden oluyorsunuz. Farklı olduğunu ona anlatmalı, gönlünü almalısınız. Problemlerinizi büyütmemelisiniz. Özgürlüğünüzü, maddi güven ortamlarından alacağınız destekle sağlamlaştıracaksınız. . Aynı fikirlere sahip olduğunuz ve size finans desteği sağlayacak kişilerle beraberlik içinde olacaksınız. Dostlukların sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz..Bilinçaltınız çok yoğun. Düşünce yumağı içindesiniz ve gizli planlarınızın mevcudiyeti , sizi başkalarına göre daha karizmatik ve ilginç yapıyor. Çevrenizdeki kişilerin istekleri karşısında bazı yönlendirilmelere gelemediğiniz için, sizi üzen konularda uzaklaşmayı denemelisiniz. Hayır kelimesini daha çok kullanmalısınız.Mesleki konularda başarıyla yan yana gidiyorsunuz. İsteklerinizi karşı tarafa yansıtırken, doğru kararlar peşindesiniz ve sonradan sizi zor durumda bırakacak işler yapmak istemiyorsunuz.

KOVA
Dengelerinizin bozulmasına tahammül edemiyorsunuz. Çalışma şartlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Mutsuz olduğunuz olaylardan, kendinizi çabuk soyutlayacaksınız.. Sizi suçlayanlara karşı daima haklı bir savunmanız var. Olayların hem içinde, hem de dışında kalabilen ender kişilerden birisiniz.. Çevrenizde oluşan olumsuz etkilerden kendinizi koruma gereği duyacaksınız. İşinizle ilgili önemli ve ciddi aşamalar içinde olacak, çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Başarı size kalıcı bir şekilde geliyor. Tarzınızı ortaya koyarken; kimsenin etkisi altında kalmak istemiyorsunuz.Sezgilerinize her konuda güvenebilirsiniz. Bulunduğunuz şartları gözden geçirmeden karar almıyor olmanız, başarınızı daha da güçlendiriyor. Bugün tepkisel davranmak yerine temkinli hareket edeceksiniz. Beklediğiniz haberlerde sürpriz gelişmelere neden olacak olaylarla karşılaşacaksınız.Sezgilerinizi derin kullanmanız sayesinde başarıyı hızlı yakalayacaksınız. Mesleki konularda, istediğiniz her türlü şartları karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Siz kendi doğrularınızdan taviz vermediğiniz için, bazıları hakkınızda karar verirken bocalayabiliyorlar.

BALIK
Duygusal davranmak istemediğiniz halde, bugün her şey üstünüze gelecek. Çevrenizde size karşı baskıcı tavırlar takınan kişiler ortaya çıkacak ve bunlarla mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Kısa yollarla ilgili planlarınız için gerekli tüm detayları gözden geçirmeli ve atılımlarınızı doğru bir şekilde yapmalısınız. Çalıştığınız kişilerle işbirliğiniz artıyor.. İstediğiniz her türlü hedefe yakın olduğunuzu siz de fark edeceksiniz. İş birliği yapacağınız kişilerden beklediğiniz haberlerin gecikmesi de canınızı sıkabilir. Ani gelişen olaylar karşısında tepkinizi koyacaksınız. Kariyerli ve kaliteli ilişkiler sizi bekliyor. Başarı isteği içinde olacaksınız. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartacaksınız.Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz.Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek. Kuracağınız beraberliklerde karlı çıkacak, ortaklıklar konusunda şanslı olacaksınız. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]