Haftalık(10-16 Temmuz) burç yorumları

Haftalık burç yorumları (10.07.2017)
BU HAFTA DOĞANLAR:
Tam anlamıyla doğa insanlarıdır. Güzelliğe hayrandırlar. Çevresinde daima yaratıcı ve akıllı insanların olmasını isterler. Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir. Empati yetenekleri çok gelişmiştir. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar. Duygusal sevimli ve insancıldırlar. Kolay etki altına kalırlar. Yakın ilişkilerinde son derece yardım sever ve sahiplenicidirler. Mücadele güçleri çok yüksektir. Kıskançlık konusunda aşırıya kaçabilirler. Gelecekle ilgili yatırımcı bir kafası vardır. Bulundukları şartları çok çabuk değerlendirirler. Fiziksel özellikleri son derece çarpıcıdır. . Meslek seçimlerinde kendi üstünlüklerini ortaya koyacak işler yaparlar. Fırsatları değerlendirme konusunda oldukça beceriklidirler. Anlaşılmayan kişi olmaktan çok çekinirler ve konuşmamayı tercih ederler. Gece hayatından ve kalabalıklardan hoşlanmazlar.

HAFTANIN YORUMU:
Duyguların atağa kalkacağı bir hafta içine giriyoruz. . Birçok sıra dışı kaçamak aşklar gündem kazanabilir. Yasaklara karşı tepki oluşturabileceğimiz bu günde, öfkeli davranışlardan uzak kalmalıyız. Sanatçıların ve dansçılar için oldukça güzel bir konum. Meslekleriyle ilgili güzel başarıları yakalayabilirler. Şirketlerde; yönetimle ilgili şikayetler söz konusu olacaktır İş yeri huzursuzlukları ortaya çıkacaktır. Boykotlar ve direnişler gündem yaratabilir. Bazılarımızın hukuksal sorunları olacaktır.

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ
Güneş ve Mars Yengeç burcunda,Merkür Aslanda. Venüs İkizler burcunda ,Jüpiter Terazi’de ilerlerken; Satürn Yay’da, Neptün Balık’ta, Plüton Oğlak’ta geri gitmeye devam ediyor. Duygusal hayatlar ön plana çıkacak.. Evlilikler sorgulanacak.Keşifseliç güdümüzün yoğunlaşması ile bilmediğimiz konulara ilgimiz artıyor. Küçük kazalara ve konuşurken pot kırmaya müsait bir dönemimiz. Sevdiklerimizle birlikte olmaktan hoşlanacağımız ortamları tercih edebiliriz.. Dostlarımızla güzel bir dönem ve spor aktivitelerine katılabiliriz. Toplumsal yaşantımızda değişik renk armonisine ve farklı düşüncelere sahip kişilerle birlikte olmak isteyeceğiz. İlginç bir hafta bizi bekliyor.

 

KOÇ:
Bu hafta aşk ve özgürlük duyguları arasında bocalamanız mümkün. Sevgi olgusuna yüklediğiniz misyon, size anlam kazandıracak. Gizemli ve enerjik bir evrim içindesiniz. Tanışacağınız önemli kişilerden etkileneceksiniz. İşinizi severek yapmak size çok şey kazandırıyor. İşinizle ilgili sosyal dayanışmada yanınızda olabilecek özel insanlara ihtiyacınız olacak. Yeni iş tekliflerine açık olmalısınız. Yenilikler konusunda cesur davranmak size çok şey kazandıracaktır. İşinizle ilgili açılımlar sağlamak için gerekli motivasyona sahipsiniz. Uzun süredir kendinizle ilgili köklü değişimlere ihtiyacınız var. Aldığınız bir takım yeni kararları yaşama geçirebilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde her türlü isteğinizi karşı tarafa yansıtmalı ve net olmalısınız.. Bu hafta yakın dostlarınızla bir araya gelecek ve ortak çalışmalar içine girecek, derin konuşmalar içinde olacaksınız. Yakınlarınızla kuracağınız sevgi bağları önemli olacak. Eğer yakınlarınızla sorun yaşıyorsanız, aile içi huzursuzluklara son vermek için yakınlarınızdan ara buluculuk yapmalarını bekleyebilirsiniz. Uzak ülkelerde yaşayan dostlarınızla haberleşecek, işinizle ilgili yurt dışı açılımları için gerekli doneleri toplayacaksınız. Duygularınızda ani gelişmelere hazır olmalısınız. Kalbinize özen göstermeniz gereken bir hafta. Aşırı heyecanlardan uzak kalmalısınız..

BOĞA:
Aşk duygularınızı idealize etmiş durumdasınız. Sadece özgürlük duyguları yetmiyor. Bu hafta; aşkı yolcuklarda ve kültürel etkinliklerde yaşayacaksınız. Birçok fırsata aynı anda ayağınıza gelirken, sizi özel kılan duygular farklı olmanız da sağlayacak. İletişim sorunlarınızdan etkilenmemeye çalışın. Güçlü iletişimi sağlayacak kişilerle işbirliği içinde olacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Sorumluluk duygunuzun artması size başarıya götürecek. Siz yüksek standartların kişisi olduğunuz için, kendinizi ispat edeceğiniz konularla ilgi göreceksiniz. Sezgisel yetenekleriniz ve algılama gücünüz çok yüksek. Yaşama bakış açınız çok farklı ve derin duygular içindesiniz. Uzak yollarla ilgili, temel beklentileriniz gündeme gelebilir ve beklediğiniz kavuşmaları yaşayabilirsiniz. Kişisel eğitiminiz için gerekli bağlantıları kurmalısınız. İyi niyetli davranışlarınız size başarı getirecek.yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Hedefleriniz konusunda belirleyici olmaya devam ederken, içinde bulunduğunuz çevreye karşı ikna edici tavırlar sergilemeye özen gösterin. Duygusal sorunlarınız yüzünden sağlık sorunu yaşamak istemiyorsanız, hobi çalışmalarınıza önem vermelisiniz.

İKİZLER:
Duygusal konularda mantıklı hareket etmek zorundasınız. Bulunduğunuz ortamlarda yanlış anlaşılmalara neden olmak istemiyorsanız, düşüncelerini doğru ifade etmelisiniz. İşinizi severek yaptığınız bir ay. Hızlı ve önemli gelişmeler söz konusu olacak.. Geçmişle ilgili olayların yeniden gündem kazanacak. Bu değişimler iş hayatınıza yansıyacak. Duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız.. Duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız.. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır. Hedefinizi iyi belirlemeli ve risklerden uzak kalmalısınız. Kazançlarınızı arttırma konusunda karşınıza beklenmedik fırsatlar ve teklifler çıkacaktır. Olanaklarınızı arttırma konusunda destekleyici kozmik etkiler sunacaktır.Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve bir çok fırsatı bir arada yakalayacaksınız

YENGEÇ
Kendinizi ve çevrenizi sorguluyor ve detaylardan yola çıkarak, kafanızda en mükemmel tabloyu oluşturmaya çalışıyorsunuz. Bu hafta değişik fırsatların kombinasyonu karşısında karar verme güçlükleri yaşayabilirsiniz. Yaşam kalitenizi arttıracak öğeler üzerinde durmanız, bazılarına ters gelebilir. Olaylara geniş bir şekilde bakıyorsunuz. Hiçbir şeyden korkmayın. Daha atak v çevik olmak için, her türlü destek sizden yana unutmayın. Bu dönem maaş terfileri ve ani iş tekliflerine karşı hazırlıklı olun. Maddi konulardaki taleplerinizde kararlılık hakim olacak. İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Çevrenizde baskıcı tavırlar sergileyerek, bazı dostlarınızdan tepki alabilirsiniz. Erkek kardeşlerinizle ilgili duygusal bağlarınız gündeme gelecektir. Yaşlı akrabalarla gençler arasında gelişecek fikir ayrılıkları, aile içi sorunlara neden olmasını istemiyorsanız, ortak bir payda oluşturmalı ve olaylara esnek bir bakış açısı getirmelisiniz. Karşı tarafın düşüncelerine saygı gösterebilirsiniz fakat, radikal kararlar almak için uygun bir dönem değil. Sosyal ilişkilerinizde dikkatli olmanız gereken durumlar var. Özellikle, maddi konularda kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz ve gereken verilerin çevrenizde oluşmasından yanasınız.

ASLAN:
Aşk yaşantınızda renkli günler sizi bekliyor. Özellikle, iş yaptığınız kişilerin birine platonik duygular hissettiğiniz halde, bunu belli etmek istemeyebilirsiniz. Bu dönemde duygusal isteklerinizi gizlemeniz de mümkün..Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda güzel bir uyum içine gireceksiniz.Yardım etme duygunuz artarken, zevklerde aşırıya kaçabilirsiniz. İş konusunda düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Yeni fikirlere açık olmak, yeni alanlara yayılma imkanı getirecektir. Alınganlığınız ve kırılganlığınız doruk yapabilir. Özellikle yaşadığınız aşk varsa, bir çok zorluklara maruz kalacaktır. Deneyimler ve testlerden geçiyorsunuz. Aşkınızın sadakat deresini ölçmek için önünüze çıkacak olan birkaç olay karşısında kişiselliğinizden ödün vermezseniz siz Hava şartlarına karşı cildinizi hassaslaşacaktır. Kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyin.Bu hafta eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır. Fakat enerjinizi dengesizce ve şartlarınızı olumsuz kullanırsanız, kalbiniz ve iskelet sisteminizle ilgili pürüzler ortaya çıkacaktır.

 

BAŞAK:
Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve bir çok fırsatı bir arada yakalayacaksınız İşinizle ilgili sizi ruhsal anlamda güçlendirirken; önemli beraberlikleri ve ortaklıkları kurmanız, bu beraberlikleri yıllarca sürdürmeniz yolunda etkiler alacaksınız. Çevrenizde gelişen olaylara karşı tepkisiz kalamıyor ve duygusal anlamda onları irdeliyorsunuz. Düşünceleriniz kendinize saklamakla kazançlarınızı daha da arttırabilirsiniz. Kuvvetli ön sezileriniz var ve kendinizle ilgili konuşmaktan hoşlanmıyorsunuz. Ele aldığınız konuları sessizce incelemeli sonra fikirlerinizi söylemelisiniz.Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var.Sosyal yaşamı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınız. Bu hafta çok çalışmaktan yorgun düşebilir ve sinir sisteminizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Doğru beslenmeli yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz.

TERAZİ:
Kariyer eviniz tüm hafta boyunca güçlü olacak. Düşündüğünüz birçok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Bu hafta romantizm ve duygusal alış verişler artacak. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. Sosyal ilişkilerinizde aileniz size destek olurken, söz kesme, nişan gibi aktiviteler içinde bulunacaklar. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Amaçlarınızdan taviz vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleriniz yüzünden başarılı bir dönem geçireceksiniz. Sizden yaşça büyük ve küçük kişilerle paylaşım içinde olacaksınız. Hafta ortasında; Sevdiklerinizle birlikte ortak duygu birliği içinde olsanız bile, aranızda oluşabilecek sürtüşmelere engel olamayacaksınız. Geçmiş olaylar yüzünden tartışabilirsiniz. Bu hafta sağlığınız biraz hassas olacaktır. Kemiklerinize ve karaciğerinize gereken özeni göstermelisiniz. Ayrıca rutin diş kontrollerinizi yaptırmalısınız. Cildinize gereken bakımı yaptırmalısınız. Uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin.

AKREP:
Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz dönemlerden biri. Özgürlük duygusu içinde hareket edeceğiniz için, çevrenizde ilgi odağı haline geleceksiniz. Yaratıcılığınızı ve enerjinizi istediğiniz koşulların oluşturulmasında kullanacak ve bu dönemi takip eden günlerde ilişkilerinize canlılık gelecektir. Mesleki konularda sorun çıkabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız; yapacağınız işlerde abartıya gitmeden, doğal akışı içinde süreçleri aşmaya çalışın. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz..Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onları etkiliyorsunuz.Eski bir sevgili ile sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanın yollarını başaracaksınız. İçinizden geçirdiğiniz dileklerinizin kabul görmesinden mutlu olacaksınızSindirim siteminizi yoracak şekilde beslenmeyin. Tansiyon problemleriniz olabilir.Kol ve bacaklarınıza dikkat etmelisiniz.

YAY
Bu hafta dostlarınızın fikirleri önemli olacak ve onlara aynı doğrultuda hareket edeceksiniz. Sosyal yönleri güçlü ve kariyer sahibi kişilerden destek alacaksınız. Geciken beklentileriniz sizi daha çok bileyecektir. Yoğun aktiviteler içinde, lider tavırlarınızla göz dolduracaksınız. Bu hafta aşk hayatınız yoğun geçebilir. Yaşantısında mevcut ilişkileri olanlar; anlık kaçamaklar uğruna bu ilişkilerini tehlikeye atmamalılar. Sizi çelişki içinde bırakacak duygulardan uzak kalmalısınız. Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırarak, onlarla ortak zevklerinizi paylaşacaksınız. Maddi konularda geri kalmak istemediğiniz için, çevrenizdeki koşullarınızı zorluyorsunuz. Bu hafta kısa yolları kapsayan işlerin gündem kazanmasıyla, yaşantınız hareketlenecek. Bir çok kombinasyon iş bağlantıları yüzünden başınızı ağrıyabilir. Yaşam enerjinizin güçlü olması, bazı hataları da beraberinde getiriyor. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi hızla yaşama geçireceksiniz. Fakat karşı cinsin ilgisiyle, istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili çok fazla sorun olmamasına rağmen; boğaz, iskelet ve sinir sisteminiz oldukça hassas olacak. Öfkelerinizi denetim altına almalı, tartışmalı ortamlardan uzak durmalısınız.

OĞLAK:
Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Bu hafta aşk konusunda, risk almamaya ve temkinli olmaya özen göstermelisiniz. Çapkınlık ve uçarılık konusunda sizi baştan çıkaran oyalayıcı ve ayartıcı durumlarda kendinizi geriye çekmelisiniz. Çünkü, sosyal yaşamın cazibesi sizi yanlış maceralara sürükleyebilir. Arzularınızı dengeli bir biçimde ortaya koymalısınız.Yeni girişimler konusunda cesaretiniz artıyor. Daha üretken olacaksınız. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz.İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir.Hedefleriniz konusunda belirleyici olmaya devam ederken, içinde bulunduğunuz çevreye karşı ikna edici tavırlar sergilemeye özen gösterin. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin.Fakat cesur tavırlarınızla dikkat çekmeyi başaracaksınız.Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır.Dişleriniz ve kemiklerinizi sağlamlaştırıcı vitaminlerinizi almalısınız. Spor yapmalı ve uykunuzu almalısınız. Bileklerinize dikkat etmeli ve ağır kaldırmamalısınız.

KOVA:
Cesur olmanın tam zamanı. Satürn; bağlılık ve sadakat konusunda gereken öğretileri size sunacaktır. Özellikle süregelen işbirliklerinde güzel bir birleşim yaşayacaksınız. Çünkü siz özgürlüğünüzü seviyor ve duygusal konularda yalnız kaldığınız zaman daha istikrarlı kararlar veriyorsunuz. Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. Alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizde yarar var.Yaptığınız işlerden kişisel huzur ve tatmin duyabileceğiniz bir hafta.. Özgüveninizi yansıtabileceğiniz işler yapacaksınız.Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun, bugünlerde kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. Bu nedenle kendinizle ilgili düşüncelerinizde ısrarcı olacaksınız. Bu dönem , ikna kabiliyetiniz artıyor.Bu hafta yağ şeker ve unlu gıdalardan özellikle uzak yaşamalısınız.. Bitkisel çaylara önem vermeniz gerekiyor. Süregelen bir rahatsızlığınız varsa, bu gerekli tedavilerinizi gerçekleştirecek ve sonuç alacaksınız. En küçük sorunlarınızı bile gözünüzde büyütüyorsunuz. Takıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız gerekli tıbbi kontrolden geçmelisiniz.

BALIK:
Kişisel isteklerinizin ön plana çıkmasıyla; kendinizi daha enerjik hissedecek, bireysel çalışmalara yöneleceksiniz. Egonuzun sesini dinliyor, her şeyi kendi çabanızla çözmeye çalışıyorsunuz. Bu hafta , değer kavramlarınız önemli ve bu nedenle, kararsız kişileri sevmiyorsunuz. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Mevcut şartlarınızı gözden geçirip, bazı kararlarınızı değiştirebilirsiniz. Gerginliğin ve paniğin size zarar vereceğini düşünerek, tüm işlerinizde sağduyulu olmalısınız. Alacağınız radikal kararların size vereceği sıkıntıların altından kalkmayı başarmalısınız. Konuşmalarınızda baskıcı ve kışkırtıcı bir durum söz konusu olacaktır. Fikirlerinizdeki açıklık ve berraklık bazılarının kafalarında yanlış düşünceler yaratabilir ciddi ilişki yaşayanlar için, bazı pürüzlü günler gündeme gelecektir. Tanışmalar ve ortak çalışmalar için uygun bir dönem değil. Sağlığınızla ilgili eski sorunlarınız ortaya çıkabilir. Tedavinizi yaptırmalı ve müzmin bir rahatsızlığınız varsa alternatif bir tedaviden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, rejim gibi disiplin isteyen işlerle aranız iyi değilse; bu günler içinde gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Satürn size istediğiniz sabrı ve azmi verecektir.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]