Haftalık hava durumu (2 Ocak – 6 Ocak)

Bu hafta hava nasıl olacak, haftalık en güncel hava durumu bilgileri… 2 Ocak-6 Ocak tarihleri arasında hangi illerde kar bekleniyor. Sıcaklıklar bu hafta ne kadar düşecek? İllere ve bölgelere göre haritalı hava durumu ve Meteoroloji uyarılarını sizler için derledik…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sinop, Trabzon ve Artvin çevrelerinin, yarın (Pazartesi) Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Niğde ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Trabzon ve Artvin’in kıyı kesimleri ile Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Ülkenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden, güneydoğu kesimler ile Kıyı Ege’de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Zirai Don Uyarısı: Zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde yarın (Pazartesi) sabah saatlerine kadar hafif yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklenmektedir. Zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerimizin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte doğu ve güney kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA -2°C, 6°C Parçalı bulutlu

ISTANBUL 2°C, 8°C Parçalı bulutlu

KIRKLARELI -7°C, 5°C Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ -2°C, 6°C Parçalı bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR -7°C, -2°C Parçalı bulutlu

IZMIR 1°C, 10°C Parçalı ve az bulutlu

MANİSA -1°C, 9°C Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA -4°C, 8°C Parçalı bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA 4°C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında sağanak, iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ANTALYA 5°C, 14°C Parçalı ve çok bulutlu

HATAY 4°C, 6°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarında sağanak, yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

OSMANİYE 2°C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazartesi) sabah saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Niğde ve Karaman çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ANKARA -6°C, -2°C Parçalı ve çok bulutlu

CANKIRI -6°C, -3°C Parçalı bulutlu

KARAMAN -10°C, -4°C Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

KONYA -9°C, -4°C Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BARTIN -5°C, 4°C Parçalı ve çok bulutlu

BOLU -7°C, -2°C Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE -4°C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 0°C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trabzon ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA -2°C, 4°C Parçalı ve çok bulutlu

GÜMÜŞHANE -9°C, 1°C Parçalı bulutlu

SAMSUN 5°C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 4°C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyıları sağanak, iç ve yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla güneybatısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ELAZIĞ -5°C, 4°C Parçalı zamanla çok bulutlu

ERZURUM -15°C, -4°C Parçalı ve az bulutlu

IĞDIR -9°C, -2°C Parçalı ve az bulutlu

KARS -27°C, -11°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren bölgenin batısının aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DIYARBAKIR -4°C, 8°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

GAZIANTEP 0°C, 4°C Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (pazartesi) sabah saatlerinden itibaren aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MARDİN 0°C, 7°C Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

SIIRT 0°C, 8°C Parçalı ve az bulutlu

3 Ocak Salı hava durumu 

4 Ocak Çarşamba hava durumu 

5 Ocak Perşembe hava durumu 

6 Ocak Cuma hava durumu 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]